Zemītes sākumskola

Sportiskās aktivitātes14.02.2020

Zemītes pamatskolā jau vairākus gadus skolēnu pašpārvalde sadarbībā ar sporta skolotāju Valentīndienas ietvaros realizē sportisku aktivitāti visam skolēnu kolektīvam " Draudzīgās stafetes". Stafešu pamatideja ir tā, ka visus skolēnus un pirmsskolas sagatavošanas grupas bērnus sadala jaukta vecuma komandās. Stafetes veic šīs komandas savstarpēji sacenšoties, bet katrā komandā notiek sadarbība savstarpēji dažādu vecuma bērniem , kur galvenais uzsvars ir likts uz  atbalstu un kopdarbību. Šogad savstarpēji cīnījās 4 komandas, kur katrā bija pa desmit skolēniem. Kā kārtīgās sacensībās bija vēl arī maiņas dalībnieki, tiesneši un fani. Par tiesnešiem strādāja 6.klases skolnieces, bet fanu pulciņā atradās visas skolotājas. Uzvarēja draudzība, bet cīņas spars bija aktīvs  līdz pēdējai stafešu minūtei! Paldies skolotājai Egijai Šīmanei par virsvadību!!!!

Zemītes bērndārznieki ēno14.02.2020

Ēna visur staigā līdzi. To eksperimentos pārliecinājās Zemītes piec un sešgadnieki. Pēc tam viņi uzzināja, ka ir Ēnu diena, kad var kādā darbadarba vietā kā ēna sekot līdzi. Visi kopā nolēma ēnot veikalā. Veikalā Vītoli AMI pārdevējas bija satavojušas darba uzdevumus. Bērniem bija gan jāsver un jāliek cenu zīmes, gan jālīmē cenu zīmes kaķu barībai. Visi guva mācību, cik daudz jāmācās, lai strādātu. Nobeigumā katrs varēja iepirkties par līdzi paņemto naudu. Tad izskanēja saucieni, ka šī bijusi pati labākā diena. Paldies atsaucīgajām pārdevējām Sintijai un Vijai.

Ēnoja arī audzinātājas Ingūna Putāne un Olita Tutiņa

Svecošanās aktivitātes Zemītes pamatskolā04.02.2020

Februāris jau no seniem laikiem tiek dēvēts par sveču mēnesi. Katru gadu skolēnu pašpārvalde un skolotāji cenšas arī skolā noorganizēt kādu radošo darbnīcu, kurā skolēni darina sveces. Šogad piedāvājām triju veidu aktivitātes skolēniem – vaska sveču tīšanu, pārkausētu sveču galu jaunu sveču darināšanu un to dekupāžu ar salvetēm un svečturu gatavošanu. Pirmskolas grupiņās audzinātājas arī darināja vaska sveces un dažādos izpildījumos sveču attēlojumu no papīra. Bērniem ņipri darbojoties tapa skaistas sveces un svečturi ar ko iepriecināt savus mājiniekus un tika gūta jauna pieredze. Izejmateriālus sagādājām ar skolotāju un skolas saimnieka radošu atbalstu.

Barikāžu laika informatīvā aktivitāte Zemītes pamatskolā15.01.2020

Janvāra mēnesis Latvijas vēsturē kopš 1991.gada iezīmējas ar Latvijas valsts neatkarībai tik svarīgo vēstures posmu- Barikāžu laiku. Lai aktualizētu skolēnu interesi par šo vēsturisko notikumu skolēnu pašpārvalde sadarbībā ar skolotājiem un skolas vadību noorganizēja informatīvu tikšanos ar Barikāžu dalībniekiem Andri Čupriku un Raiti Priedi. Gandrīz stundas garā sarunā ar skolēniem tika pārrunāti tā laika notikumi, emocijas un fakti. Pieaicinātie kungi atcerējās savu un savu biedru līdzdalību šajā nevardarbīgās pretošanās akcijā. Ļoti patīkami bija just atsevišķu jauniešu patiesu interesi par cilvēcīgajām emocijām, notikumiem un faktiem, kurus tie aicināja atsaukt atmiņā klātesošajiem kungiem. Saruna izvērtās saistoša gan pašiem runātājiem, gan klausītājiem.  Pēc sarunas skolēni noskatījās arī Biedrības  Ascendum ieteikto dokumentālo īsfilmu "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas stāsta par šo nozīmīgo brīdi mūsu tautas vēsturē, kā arī barikādēm veltīto unikālo stikla skulptūru - vitrāžu Rīgas Doma Marijas kapelā "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas tika atklāta 2018. gada janvārī. Filmā saistošā veidā parādīts, kā viens notikums ietekmē visas valsts un tās iedzīvotāju likteņus un no šī notikuma izaug pilnīgi jauna kultūrvēsturiskā vērtība- vitrāža, kas liecina gan par notikumiem, gan cilvēcisko dvēseles ticību labākai nākotnei. Pasākuma noslēgumā Raitis aicināja skolēnus droši arī ikdienā, ja rodas kādi jautājumi par šo tematu viņam tos uzdot, jo skolas gaiteņos viņš bieži ir satiekams. Atgādinājām skolēniem, ka  interesenti laipni gaidīti dzīvās vēstures stundā 20.janvārī  plkst.: 18.00 Greņču ciemā pulcēties pie Barikāžu atceres ugunskura, kur daudzi tā laika un notikuma dalībnieki labprāt dalās atmiņās, vērtējumos un dzīves notikumos par to.

Īsfilmu  interesentiem ir iespējams noskatīties Youtube mājaslapā -

Zemītes pamatskolas skolēnu darbi un aktivitātes Ziemassvētku gaidās 2019.gada izskaņā

Pavadot 2019.gadu Zemītes pamatskolas skolēni  un pirmsskolnieki cītīgi gatavojās svētku eglītes koncertuzvedumam “ Rūķu nedienas ar vēlmju burbuļmašīnu” . Lai sagatavotu šo priekšnesumu tika cītīgi apgūtas gan dziesmas, gan izrādes vārdi un dejas. Uzvedumā iesaistījās visi skolas klašu kolektīvi un pirmskolas grupa “Pipariņi” ,jo jaunākās grupas gatavojās savai eglītei .  Mazie izdejoja, izdziedāja un izspēlēja uzvedumu “ Mājiņa mežmalā” . Bet lielajā svētku gatavošanās laikā, notika arī ne mazāk svarīgas aktivitātes. Klašu stundās tika veidoti dekori klasēm un skolas gaiteņiem, plānotas klašu eglītes. Darbmācība stundās meitenes izcepa un sadekorēja piparkūkas, bet vizuālās mākslas stundās tika gatavoti tām pievienojamie apsveikumi. Jo arī šogad skolēni piedalījās labo darbu akcijā “ Rūķu gājiens pie bijušajiem skolas darbiniekiem- senioriem” . Šogad tika apciemoti bijušie skolas darbinieki un arī Greņču skolas darbinieki –seniori. Patiess prieks bija gan bērniem, gan apciemotajiem ļaudīm par silto sveicienu šajā svētku laikā. Skolas pašpārvalde organizēja arī ikgadējo akciju “ Dāvini prieku sev un citiem” , kurā varēja atnest mazas dāvaniņas uz skolas iekšējo loteriju starp dāvaniņu nesējiem. Paralēli visam notika protams rosīgs mācību darbs lai pirmā pusgada atzīmju vērtējums dotu gandarījumu gan to saņēmējiem, gan skolotājiem. Šogad patīkamu pārsteigumu un dāvanas bērniem sarūpēja arī projekts “ Vislielākā dāvana” , kura ietvaros viņi saņēma dāvanu kastes no bērniem, kas mīt dažādās citās pasaules valstīs. Gada nogale aizritēja rosīga un patīkamiem pārsteigumiem piepildīta. Paldies visiem, kas līdzdarbojās un sniedza savu ieguldījumu kopējam priekam!!!!!

Stāstniece Ella10.12.2019

Sestdien, Rīgā Latviešu biedrības namā norisinājās “Teci, teci valodiņa” valsts mēroga konkurss, kurā piedalījās Ella Pētersone no Zemītes pamatskolas.

 Katrs stāstnieks atsevišķi varēja izstāstīt un visi kopā klausīties visdažādākās tautas pasakas, mīļākās anekdotes un visneticamākos dzīvesstāstus. Dažāda vecuma bērni  stājās klausītāju priekšā un demonstrēja savas runas prasmes. Katram ar savu runu vajadzēja pārliecināt auditoriju, ka viņa stāsts ir visinteresantākais, vajadzēja noturēt auditorijas uzmanību, kā arī tradicionālo materiālu pasniegt interesanti un saprotami jebkuram.

Ella to varēja, tāpēc saņēma 2.pakāpes “Lielā stāstnieka” diplomu un pateicības dāvaniņu.

Latvijas svētku mēnesis Zemītē20.11.2019

Zemītes pagastā Latvijas 101.gadadiena tika godināta ar dažādām aktivitātēm gan skolas, gan pagasta mērogā. Viss novembra mēnesis ir ierakstījies patriotisma veicināšanas un valstiski nozīmīgu pasākumu zīmē.

Jau 6.novembrī septīto līdz devīto klašu skolēni viesojās Latvijas Armijas Ādažu militārajā bāzē, Ādažu novadā,  Kadagā, “Ūdensrožu parkā”, kur Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Militārais dienests- iespējas un prasības” ietvaros skolēni iepazina militārās jomas darba vidi, tehniku un ekipējumu. Skolēniem tika  nodrošināta iespēja iepazīties ar izglītības, prakses un darba iespējas militārajā sektorā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)
<
mykoobback to top