Zemītes sākumskola

Droša interneta dienā

09.02.2021

int4.jpgVisi zina, kas ir internets. Gandrīz katram kļuvis par ikdienas sastāvdaļu. Bet par to ir jāzina, kā lietot, kādi drošības noteikumi jāievēro. To bērniem Droša interneta dienā pastāstīja informātikas skolotājs Ivars Ragainis. Tajā dienā arī katram bija iespēja informātikas kabinetā pie datora izspēlēt burtiņu spēli programmā “Māci un mācies”, jo svarīgi ievirzīt bērnus jēgpilnā datora izmantošanā.

Sveču meistardarbnīcas Zemītē

svece11.jpgFebruāris tiek dēvēts arī par sveču mēnesi. Parafīna sveces, vaska sveces, dekoratīvās sveces, svečturi, marmorēšana un citi vārdi bija jāapgūst mazajiem Zemītes sākumskolā. Visu mēneša sākumu daudzās meistardarbnīcās tika veidots, gatavots, zīmēts un lipināts, tā apgūstot zināšanas.
Direktore Ramona mācīja sveču marmorēšanu. Audzinātāja Aija mācīja veidot sveces no vaska, bet Daiga mācīja dekorēt ar sveču pilieniem. Audzinātāja Santa gatavoja aukstā marmora masu un kopā ar bērniem radīja svečturus. Olita mācīja liet sveču laimītes. Paši bērni zīmēja un līmēja no papīra sveces, kuras varēja vērot izstādēs. Ar lielu lepnumu katrs nesa mājās mazos rokdarbus.

Janvāra notikumi

03.02.2021

img_20210119_wa0013.jpgSaviem skolas bērniem, viņu vecākiem, pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kā arī tiem kam labas domas atceroties Zemītes skolu. Lai veselība un radoša pieeja izaicinājumiem, kas liek attīstīties un iet uz priekšu!!!
     Janvāris iesācies kā tam būtu jāsākas – ar kārtīgu sniegu un salu. Tomēr sals mūsu ņiprās audzinātājas nebaida. Āra aktivitātēs sporta stundās pirmsskolas bērni izmanto pašu mazāko iespēju laisties lejā no kalniņa.
      Sniegu var izmantot dažādi, var velt, var tīrīt, bet var arī zīmēt uz sniega, to audzinātājas vadībā darām ar īpašu aizrautību.
      Janvāris pusē un sals ap -10 grādiem, bet tas mūs nebaida. Pastiprinoties salam, velkam siltus cimdus un zeķes. Mēs varam!!! Saka mazie, un iet ārā taisīt ledus kompozīcijas.
       Pastiprinoties sniegam un salam, mūsu mazajiem draugiem apgrūtināta piekļūšana pārtikas krājumiem, te talkā nāk mūsu Raitis ar plašu putnu barotavu.
       Steidzam atklāt pirmo, bet ne pēdējo, publisko putnu barotavu ar varen plašu našķu sortimentu. Viesi ilgi nav jāgaida, tā mums rodas iespēja vērot putniņus caur logu. Pēc vērošanas mēģinām vizuālās mākslas nodarbībās, zīmēt putnus un veidot putnu barotavas.
        Aušana ir laba nodarbe sīkās motorikas attīstīšanai. Pateicoties Raitim mums ir pašiem savs aušanas stends. Te ikkatrs vēlas izmēģināt roku.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Barikādēm - 30

24.01.2021

barik1.jpgNedēļā, kad daudz tika runāts par Barikāžu laiku Rīgā, arī bērni Zemītes sākumskolā iepazinās ar atmiņu stāstījumiem un veidoja savus ugunskurus

Audzinātāja- O.Tutiņa

printēt

Aiziet, sniegā!

24.01.2021
sn_d9.jpg

Pasaulē Sniega dienu atzīmē vienu dienu janvārī. Tās mērķis ir dot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, iespēju izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas.
Zemītes sākumskolā šogad bija vesela Sniega nedēļa, kurā varēja sajust un izpētīt sniegu. Audzinātāju vadībā tika veikti eksperimenti, krāsots sniegā. Sportiskās aktivitātes gan ar pikošanos, sniegavīru celšanu, slidināšanos no kalna ar ragaviņām, ja būs iespējams, turpināsies vēl ilgāku laiku.

Lasīt visu ziņu galerija (18)
<back to top