Zemītes sākumskola

Mārtiņbērni danci veda12.11.2019

Arī šogad Mārtiņbērni danci veda, tikai tas notika Zemītes klubā. Bija gan dejas, gan dziedāšana, gan ticējumu pārbaude, gan garda mielošanās ar augļiem un dārzeņiem, ko sagādāja nama saimnieki lielā Āzene un Sunītis.

Par plastmasas lietu un vēja putnu

Mazie 5 un 6 gadnieki Zemītes pamatskolā oktobra mēnesī mācījās par atkritumu šķirošanu. Viņi uzzināja, ka izmētātie plastmasas izstrādājumi patīk vējam. Tas tos nēsā pa gaisu. Lielajam vēja putnam patīk joki, tāpēc plastmasas lietas uzmet gan mākonim, gan dzīvai radībai, gan augiem. “Kāpēcīši” to attēloja lielā kolektīvā darbā par vēja putna darbiem. Bet “Pipariņi” kārtīgi atkritumus šķiroja un izmeta piemērotajos atkritumu grozos. Darbā plastmasas lietus izrotāto koku apdarināja ar konfekšu papīriņiem no 1 bērna jubilejas. Lielos darbus nolēma aizsūtīt uz konkursu par “Plastmasas lietu” projektam “Mammamuntetiem”, bet mazos zīmējumus izvietoja skolas gaitenī, lai arī lielie skolēni padomā par šo problēmu.

Bija pasākums kopā ar Kandavas novada biedrību jauniešiem17.10.2019

 Sāc ar sevi!
Ar šādu aicinājumu skolā ieradās biedrības “Kandavas novada jauniešiem” pārstāji, lai runātu par atkritumu problēmu pasaulē, par atkritumu šķirošanu un bez atkritumu dzīves veidu. Ar konkrētiem faktiem viņi mācēja ieinteresēt mūsu skolas jauniešus un aicināja uz sarunām. Sarunas bija abpusēji interesantas. Bet vislabākā bija praktiskā daļa ar vairākkārt izmantojamās vaska drānas pagatavošanu. Arī daži jaunāko klašu bērni ieinteresējās par vaska drānu, tāpēc lielākajiem censoņiem neliedza prieku izmēģināt pagatavot šo nozīmīgo lietu.
 Vēl tik atliek izpildīt pēdējos uzdevumus, lai palīdzētu pašiem tikt skaidrībā par atkritumiem sev apkārt, gan arī biedrības jauniešiem apkopot datus. Gaidām atkal jaunus ierosinājumus, jo tas palīdz skolai un skolēniem darboties jaunajā kompetenču programmā.


Sadarbībā piedalījās- O.Tutiņa

Ar Cūkmenu jaunajā mācību gadā17.10.2019

Latvijā, kā jau mežu zemē, koku un mežu ir daudz. Apkārt mūsu skolai vien aug dažādu sugu koki. Bet, kur meži, tur arī Cūkmens. Šajā nedēļā viņš nevarēja pabraukt garām mūsu skolai, jo mazie bērndārznieki izteikuši vēlēšanos kļūt par Cūkmena detektīviem. Pats galvenais vīrs izsniedza materiālus, pastāstīja, kas būs jādara. Viņš kopā ar bērniem nodziedāja Cūkmena himnu, kā arī izdejoja deju. Brīnišķīgs pasākums. Tagad pašiem bērniem soli pa solim jākļūst būs par detektīviem, lai varbūt vēl kādu reizi satikties un sistu ķepā Cūkmenam.
Vides pulciņa vadītāja- O.Tutiņa

Mācāmies būt atbildīgi

"Gājiens nākotnei" ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalās vairāk kā miljons dalībnieku. Piektdien  Rīgā ar šo akciju " Gājiens nākotnei" dalībnieki pievērsa politiķu uzmanību klimata pārmaiņām. Zemītes pamatskolai, kā ekoskolai, un tās kolektīvam bija interesanti atbalstīt šādu pasākumu, tāpēc gan bērnudārza grupas, gan skolēni pārrunāja, ko var paši uz vietas darīt vides sakārtošanā, atkritumu mazināšanā. Tādēļ visi zīmēja plakātus, devās kopīgā gājienā pa Zemītes centru, lai liktu pārdomāt katra nākotnes cilvēka atbildību.

Piedzīvojums “4 valstis, 4 grāmatas” ir beidzies

Pagājuši divi gadi, tagad Zemītes pamatskolā ir noslēdzies Erasmus+ projekts “4 valstis, 4 grāmatas”. Tas aizsākās kā liels piedzīvojums tādai mazai Zemītei, jo radās iespēja gan skolēniem, gan skolotājiem sadarboties ar ārvalstu skolām. Projektā piedalījās Lietuvas pilsētas Šakiai Slaviku pamatskola, Rumānijas scoala gimnazială " Petru mușat " no Siretas pilsētas, no Latvijas Zemītes pamatskola un sadarbības ierosinātāji no Turcijas Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
<
mykoobback to top