Zemītes sākumskola

Pieveicām Eiropas jūdzi

08.06.2021

img_20210603_wa0002.jpgEiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notika jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Tika piedāvāta katram iespēja veikt vismaz jūdzi garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci varēja veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā.
Bērndārznieku vasaras grupa 4.jūnijā savu jūdzi pieveica ejot uz baznīcu. Tur daudzi nebija bijuši. Pa ceļam pētīja kokus, koku lapas, putnu māju vietas. Arī laika apstākļi bija jauki. Visi izturēja un priecīgi atgriezās skolā. 
Kopā ar bērniem gāja auklīte Sintija Šermuksīte un audzinātāja Olita Tutiņa.

Ticiet vai nē, mēs iestādījām BIKSES!

22.04.2021

176078036_3818643664920030_742590597856934479_n.jpgZemītes sākumskolas skolēni rosīgi darbojas savā mazdārziņā. Pavasaris ir atnesis mazā zemes gabaliņa brīnumainās pārvērtības un rudenī iesāktajai dobei ar dabiskās pļavas kvadrātmetru jau pievienojusies siltumnīca un top jaunas dobes, kas gaidīs savus stādus un sēklu guldījumus vasaras un norudens ražai. Un ticiet vai ne, bet  savu vietu mazdārziņā atrada arī koši baltas kokvilnas bikses. Te varētu rasties jautājums, vai ar bikšu stādīšanu nav kaut kas greizi, bet nē! Jo skolas direktore atsaucās “eAgronom Latvija” aicinājuma piedalīties pētījumā kā vienkāršā un aizraujošā veidā pārbaudīt savu lauku augsnes kvalitāti? Uzdevums bija vienkāršs - jāiesaistās  eAgronom rīkotajā sacensībā "Bikses augsnē 2021", kuras pamatā ir pasaulslavenais koncepts "Soil Your Undies"! Viss, kas jādara, ir:

✅     Jāpiereģistrējas sacensībai

✅     Jāsagaida, kad no rīkotāja  saņems kokvilnas bikses

✅     Jāierok tās augsnē uz 2–3 mēnešiem un jāatsūta rīkotājam  fotoattēls no eAgronom jaunā lauku apsekošanas moduļa

✅    Jūlijā jāizrok bikses, lai analizētu augsnes kvalitāti un to, cik ļoti bikses ir sadalījušās

Nu ko, arī Zemītes sākumskolas dārziņā, bikses ir iestādītas !

Ja rodas interese, par šo projektu vairāk varat izlasīt: https://eagronom.com/lv/bikses-augsne-2021

Droša interneta dienā

09.02.2021

int4.jpgVisi zina, kas ir internets. Gandrīz katram kļuvis par ikdienas sastāvdaļu. Bet par to ir jāzina, kā lietot, kādi drošības noteikumi jāievēro. To bērniem Droša interneta dienā pastāstīja informātikas skolotājs Ivars Ragainis. Tajā dienā arī katram bija iespēja informātikas kabinetā pie datora izspēlēt burtiņu spēli programmā “Māci un mācies”, jo svarīgi ievirzīt bērnus jēgpilnā datora izmantošanā.

<back to top