Zemītes sākumskola

Uzruna Valsts svētkos

17.11.2020

20201117_111529.jpgDzimtenes mīlestības sākums meklējams katrā ģimenē. Pie vakariņu galda apsēžas visas paaudzes kopā – tā ir mīlestība, sakopjot senču kapus un svinot kapusvētkus– tā ir mīlestība, iztīrīt mājas apkārtni– tā ir mīlestība, meklēt un rakstīt dzimtas koku– arī tā ir mīlestība. Latviešu tautas dziesmu dziedāšana, valsts kontūras zīmēšana, baltais krekls svētkos nav tikai skolas mācība. Tā ir Dzimtenes mācība un tā ir mīlestība. Skola šo patriotisma audzināšanu var uzsvērt un paspilgtināt, bet ģimenē asinīs jābūt ierakstītam, ka Latvijas vārds rakstāms ar lielo burtu.

Šajās dienās paliek 100 dienas kuras esmu te nodzīvojusi. Skatos kādi vietu nosaukumi mums ir apkārt? Zante, Vāne, Matkule, Kandava, Jaunsāti, te – ZEMĪTE. Skan tik skaisti un mīļi… MANA ZEMĪTE. Zemītē ir jauki, sirsnīgi cilvēki, skaista vieta, ar savu vēsturi un tradīcijām. Vaira Vīķe Freiberga kādā uzrunā teica: Izglītība nekad nepazaudēs savu nozīmi un svaru, gādāsim par savu izglītību, mācīsimies visa mūža garumā. Mācīsimies mācīties pat to kas mums nav nepieciešams kaut vai tamborēt, adīt, spēlēt trombonu vai dejot, bet jo mēs vairāk mācīsimies, jo vairāk mēs trenēsim savas smadzenes.

Es ļoti vēlos, lai ikviens saprot savu nozīmību savā klasē, skolā, pagastā, savā ģimenē un Valstī arī te, savā Zemītē! Esmu pateicīga skolas kolektīvam par spītu un apņēmību būt te, jaunajiem skolotājiem par ticību skolas pastāvēšanai, skolas bērniem un viņu vecākiem par ticību savai skolai, savai zemītei…

Lai Valstī un mūsu skolā roku rokā iet Ticība Cerība Mīlestība Gudrība Taisnība Drosme Līdzsvars!

Sveicu Latvijas dzimšanas dienā!

Patriotu nedēļas pasākumi sākumskolā un bērnu dārzā

11.11.2020 - 18.11.2020

whatsapp_image_2020_11_11_at_11_24_38.jpgSkolas zēniem tradicionāli sporta stundu ietvaros notika konkurss skolas stiprinieks.  Kopā piedalījās 17 skolēni un sīvā savstarpējā konkurencē izpildot gan fiziskus, gan intelektuāli izaicinošus uzdevumus 1.-3.klases grupā titulu “Skolas Lāčplēsis” ieguva Māris Rihters un Gustavs Bilavs, bet  4.-6.klases grupā Gustavs Lācis.

11.novembra pēcpusdienā, sadaloties pa klašu mājsaimniecībām, notika  gājiens uz Pavārkalna kapiem, lai aiznestu un aizdegtu svecītes tur guldītajiem Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem un noklausoties īsu stāstījumu  iepazītu viņu dzīves gājumu.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Skolotāju dienas aktivitātes

30.10.2020

120637483_3271733786277690_4099365103103436542_n.jpgLaikā, kad visā Latvijā tika atzīmēta skolotāju diena , arī Zemītes sākumskolas  un bērnu dārza bērni bija sarūpējuši  svētkus saviem skolotājiem. Visu spēkiem parkā tika noorganizēts mazs svētku koncerts.  Bet lai papildinātu savu pieredzi arī praktiski  skolotāji devās  metodiskās pieredzes apmaiņas  braucienā, uz Vaivaru pamatskolu.  Šajā pieredzes braucienā skolotāji iepazina Vaivaru pamatskolas un bērnu dārza darba metodes, pasākumus un papildus aktivitātes, kas sekmē skolēnu savstarpējo integrēšanos un spēj iekļaut saturīgā un attīstošā mācību procesā arī bērnus ar īpašām vajadzībām. Papildus metodiskajai pieredzei tika iegūta maza atelpa paviesojoties Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas pilsētas muzejā  un nedaudz sasveicinoties ar rudenīgo Baltijas jūru.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Darbojamies, izzinām un izklaidējāmies!

16.10.2020 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp_image_2020_11_26_at_14_02_35_2.jpgPirms došanās rudens brīvlaikā skolā un bērnu dārzā notika arī izzinošas un praktisko iemaņu papildinošas aktivitātes.  Tika novadīti karjeras dienas pasākumi un aktivitātes par tēmu profesijas manā ģimenē.  Piesaistot Zemītes pagasta brīvprātīgos ugunsdzēsējus noorganizēta drošības diena, kurā tika gan teorētiski, gan praktiski gūts ieskats drošības pasākumos gan ikdienišķās situācijās, gan ja piemeklējusi kāda nelaime. Bet atgriežoties no brīvlaika oktobra ieskaņām skolu pārņēma Helovīnu ķirbīšu pasākums, jo pateicoties Z/S “Kliblapsas” no Pūres pagasta  ķirbju dāvinājumam, varēja katra klase un bērnu dārza  grupiņa radoši izpausties ķirbju grebšanā  un Helovīnu rotājumu gatavošanā.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Laimes koki augs

06.10.2020

img_20200918_wa0013.jpgKā aug koki? Kur ir koku sēklas? Vai var savākt sēklas? Tādi jautājumi  izskanēja piektdienā pirms World Cleanup Day jeb Pasaules talkas. Zemītes sākumskolas pirmskolnieki organizēja koku sēšanu, bet pirms tam savāca sēklas no laimīgajiem kokiem pils parkā. Ja koki var augt 100 un vairāk gadus, tad tie ir laimīgi. Bērni savāca ozola, kastaņas, kļavas, oša, liepas sēklas. Sešgadnieki nolīdzināja kurmju rakumus parkā un savāca augsni, kur iestādīt jaunos kokus. Visi darbojās ar lieku aizrautību sēšanas darbos. Palīdzēja ar padomu Zemītes krokodils ( bibliotekārīte Solvita). Vēlāk visa skolā zīmēja plakātus par aktuālu dabas aizsardzības tēmu. Katrai audzinātājai bija ko pārrunāt ar saviem audzēkņiem vides aizsardzībā. Tagad lai aug jaunie laimes koki.

Vides koordinatore Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (5)
<back to top