Zemītes sākumskola

Darbojamies, izzinām un izklaidējāmies!

16.10.2020 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp_image_2020_11_26_at_14_02_35_2.jpgPirms došanās rudens brīvlaikā skolā un bērnu dārzā notika arī izzinošas un praktisko iemaņu papildinošas aktivitātes.  Tika novadīti karjeras dienas pasākumi un aktivitātes par tēmu profesijas manā ģimenē.  Piesaistot Zemītes pagasta brīvprātīgos ugunsdzēsējus noorganizēta drošības diena, kurā tika gan teorētiski, gan praktiski gūts ieskats drošības pasākumos gan ikdienišķās situācijās, gan ja piemeklējusi kāda nelaime. Bet atgriežoties no brīvlaika oktobra ieskaņām skolu pārņēma Helovīnu ķirbīšu pasākums, jo pateicoties Z/S “Kliblapsas” no Pūres pagasta  ķirbju dāvinājumam, varēja katra klase un bērnu dārza  grupiņa radoši izpausties ķirbju grebšanā  un Helovīnu rotājumu gatavošanā.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Laimes koki augs

06.10.2020

img_20200918_wa0013.jpgKā aug koki? Kur ir koku sēklas? Vai var savākt sēklas? Tādi jautājumi  izskanēja piektdienā pirms World Cleanup Day jeb Pasaules talkas. Zemītes sākumskolas pirmskolnieki organizēja koku sēšanu, bet pirms tam savāca sēklas no laimīgajiem kokiem pils parkā. Ja koki var augt 100 un vairāk gadus, tad tie ir laimīgi. Bērni savāca ozola, kastaņas, kļavas, oša, liepas sēklas. Sešgadnieki nolīdzināja kurmju rakumus parkā un savāca augsni, kur iestādīt jaunos kokus. Visi darbojās ar lieku aizrautību sēšanas darbos. Palīdzēja ar padomu Zemītes krokodils ( bibliotekārīte Solvita). Vēlāk visa skolā zīmēja plakātus par aktuālu dabas aizsardzības tēmu. Katrai audzinātājai bija ko pārrunāt ar saviem audzēkņiem vides aizsardzībā. Tagad lai aug jaunie laimes koki.

Vides koordinatore Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Miķeļdiena

29.09.2020 kur : Zemītes sākumskola

120098644_3247564668694602_6142424064737004341_n.jpg“Rudentiņš bagāts vīrs..”  daudz mazu darbu, lielas rosības un rudens svētku svinēšana Zemītes sākumskolā

Mēnesis no Miķeļiem līdz Mārtiņiem paskrēja čaklā rosībā un darbīgumā.  Katrs pielika rociņu, izdomu un radošumu  lai taptu kas aci priecējošs un sirdi sildošs. Zemītes bērnu ziedojums  Miķeļdienai tapa  mandalā pie skolas.  Bet dažādi Miķelīši sanāca viesoties skolas foajē un lielīties savā krāšņumā .No pašiem mazākajiem līdz vecākajiem skolas bērniem un skolotājiem visi iesaistījās rudens darbu maratonā.

Miķeļdiena -  ir rudens saulgriežu svētki. Zemītes skolas bērnu dārzs svinēja  Miķelīšus ar dziesmām,  dejām,  izstādi un jaunām zināšanām par dabu un notikumiem apkārt.

Lasīt visu ziņu galerija (38)

Arī mēs esam sportiņā!!!

19.09.2020
 whatsapp_image_2020_09_18_at_11_14_17.jpgZemītes sākumskola ar varenu sparu piedalījās  Olimpiskajā dienā. Visus sagaidīja krokodils Snapijs, kas pārbaudīja sportisko noskaņojumu un skolēnu pamošanās pakāpi. Vispirms visi kopīgi iesildījās mūzikas skolotājas vadībā, tad kopā izvingroja kopīgo vingrojumu kompleksu, bet otrajā daļā katra klase bija sagatavojusi savu vingrojumu kompleksu, kuru aicināja izvingrot arī pārējos bērnus un skolotājus. Liels paldies sporta skolotājai Egijai par ieguldīto darbu kopīgā vingrojuma kompleksa sagatavošanā un ierosmēm klašu vingrojumu programmām. Un tikai kopdarbā ir spēks, tāpēc priecājamies par visām pārējām skolotājām, kas radoši un aktīvi līdzdarbojās vingrošanas pasākumā, jo labs piemērs iedvesmo!!!! Lasīt visu ziņu galerija (10)

Mūsdienu Baronu ceļš no Tartu līdz Dundagai

whatsapp_image_2020_09_15_at_16_01_45.jpg21. augustā Imanta Ziedoņa muzeja komandas izmeklēti mūsdienu Krišjāņi Baroni uzsāka ceļojumu kājām no Tartu līdz Dundagai. Projekta “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” kultūras notikumiem bagātais ceļš Tartu - Dundaga ir vairāk nekā 800 kilometru garš un noslēgsies 20. septembrī plkst. 19.00 ar koncertu Dundagas estrādē.

Iedvesmojoties no vienas no pirmajām ģeogrāfijas grāmatām Baltijas reģionā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti”, izveidots Baronam veltīts pārgājiena maršruts. Balstoties pētījumos un iepazīstot K. Barona atmiņas par viņa veikto gājienu 19. gadsimtā, izveidota šī maršruta karte. Pēc pirmreizējās ceļa veikšanas ikvienam interesentam būs iespēja šo vēsturisko maršrutu noiet patstāvīgi. Ceļš sadalīts vairākos mazos gabaliņos, un katram mūsdienu Baronam līdzi būs īpaša ceļojošā dienasgrāmata, kurā fiksēt savas pārdomas ceļā, projekta karodziņš un Barona dibinātās Tērbatas universitātes studentu korporācijas cepurīte.

Mūsdienu Baronu ceļš Latvijā ved caur Valkas, Strenču, Smiltenes, Raunas, Vecpiebalgas, Ērgļu, Pļaviņu, Salas, Jaunjelgavas, Kokneses, Ogres, Amatas, Siguldas, Krimuldas, Inčukalna, Babītes, Jelgavas, Tukuma, Kandavas, Talsu, Valdemārpils un Dundagas novadiem. Katram mūsdienu Baronam ir vairāki uzdevumi - atrast savas īpašās vietas ceļā, vērot dabu, iemūžināt ceļu fotogrāfijās un izveidot nelielu sava ceļa posma aprakstu. “Būsim šajā ceļā četras nedēļas līdz gājiena noslēgumam 20. septembrī Dundagas estrādē. Mūsdienu Baroni ir vairāk nekā 65 dažādi cilvēki – skolotāji, uzņēmēji, radošo industriju pārstāvji. Svētku koncertā muzicēsim un kopā ar gājējiem atcerēsimies ceļā piedzīvoto.” stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Zemītes sākumskolas rudens pārgājiens.

04.09.2020

whatsapp_image_2020_09_03_at_11_16_27.jpg

Kamēr notiek iejušanās klases kolektīvos un mācību procesa sakārtošanās, Zemītes sākumskolas 1.-6.klases audzēkņi kopā ar skolotājām devās mazā pārgājienā. Ceturtdienas rīts, mazliet apmācies, bet citādi tīri baudāms, bija kā radīts nelielai pastaigai. Pārgājiena mērķis bija bioloģiskā zemnieku saimniecība ”Ošenieki”, kas atrodas nieka 4 km no Zemītes skolas. Klases sadalījās pa grupām un bērni tika atkārtoti iepazīstināti ar pārgājiena noteikumiem, tad raitā solī tika uzsākts mazais ceļojums. Pirmā pieturas vieta bija Zemītes baznīca, kurā varēja gan nedaudz atvilkt elpu, gan nedaudz iepazīties ar Zemītes pagasta vēsturi. Patīkama bija bērnu interese un jautājumi gan par mācīšanos vecajos laikos, gan par baznīcas interjeru. Īpašu interesi izraisīja lielā centrālo durvju atslēga, jo tik lielas atslēgas ikdienā nav sastopamas. 

Lasīt visu ziņu galerija (39)
<back to top