Ceļojums pēc Ziemassvētku eglītes

20.12.2018 kur : Zemītes pamatskola

Bērndāznieki jau sen klausījās, vai tik Ziemassvētki neklauvē pie durvīm. Tie ir visskaistākie un sirsnīgākie svētki. Ziemassvētkus var svinēt rotājot eglīti un cepot piparkūkas savās mājās. Bet, ja žēl cirst meža skaistuli?  Tad jādodas uz mežu to sapušķot. Kaķēns Muris, suņuks Ferguss, gailis Pēcis, K.Apšukrūmas grāmatiņas varoņi, aicināja visus ceļojumā pēc Ziemassvētku eglītes.

Bērni viņus atbalstīja. Savā pulkā vēl bija uzaicinājuši draugus un kaimiņus, vecākus un vecvecākus. Kopā jautrāk nokļūt Ziemassvētku pasakā! Ar audzinātājām Daigu Dzērvi, Andu Zvirbuli, Olitu Tutiņu, auklītēm Mārīti Starti, Santu Dārziņu jautri izdziedāja dziesmas un izdejoja Solvitas Kalinjukas iestudētās dejas.

Tad jau klāt bija labsirdīgais Ziemasvētku vecītis, kam beigās arī patika parotaļāties ar bērniem.

Latvijas simtgades koncerts Zemītes skolā

16.11.2018 kur : Zemītes pamatskola

Mums ticis viszilākais ezers
Un rudākais rudzu lauks,
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums
Jo savu visskaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.
(L.Vāczemnieks)

Lāčplēšu dienu sagaidot

10.11.2018 kur : Zemītes pamatskola

Zemītes pamatskolā, sagaidot Lāčplēšu dienu, skolēni sacentās gan gudrībā, gan spēkā. Jau visu nedēļu bija jāatbild uz viktorīnas jautājumiem par Lācplēša ordeni, cīņām karā, par apbalvojuma saņemšanu. Pareizākās atbildes iesniedza 9.klases skolniece Aleksandra Borka.
Zēniem bija jāspēkojas savā starpā par spēcīgākā goda iegūšanu. Sacentās lekšanā ar aukliņu, pievilkšanās un pumpēšanās vingrinājumos. Kaut likās nieks, bet visgrūtākais vingrinājums bija bumbu turēšana izstieptās rokās. Uzvarēja stiprākais zēns Emīls Zandbergs no 7.klases. Visi saņēma Spēka maizi no Kandavas novada Iespēju fonda.
Paldies skolotājām Egijai Šīmanei un Ērodejai Kirillovai par darbu uzdevumu sagatvošanā, kā arī Kandavas novada Iespēju fondam par cienāšanu.

Veselīgā Mārtiņdiena Zemītē

09.11.2018 kur : Zemītes pamatskola

Mārtiņi un ķekatu laiks ir jautrs kopā būšanas pasākums. Tad ir raža novākta un sagatvota ziemai. Var no krājumiem ko pagatavot, kad paēduši, arī dažādās spēlēs un rotaļās izdejoties.

Turpinot iepriekšējā gadā iesākto Ekoskolas programmas veselīgas ēšanas tradīciju, bērndārznieki aicināja palīgā savus vecākus, lai kopīgi pagatavotu veselīgus sakņu-augļu salātus. Vēlāk, izdejojušies ķekatu dejas, veselīgi pamielājās. Kopā bija gan jautrāk, gan garšīgāk. Tā kā viss tas ir bija veselīgi, tad arī svētku nosaukums bija "Veselīgā Mārtiņdiena"
Bet pēcpusdienā Mārtiņdienas atrakcijās jautrojās sākumskolas skolēni. Nobeigumā ar Spēka maizi viņus pabaroja Kandavas novada Iespēju fonds.
Paldies visiem vecākiem un fondam par atbalstu.

Kordinatore- O.Tutiņa

Ar Erasmus+ projektu “ 4 valstis, 4 grāmatas” Rumānijā

01.10.2018 - 05.10.2018 kur : Zemītes pamatskola

No 1.oktobra  līdz 5.oktobrim Zemītes pamatskolas skolēni Karīna Sjanita, Gustavs Klaumanis, Emīls Zandbergs, Roberts Ezeriņš kopā ar skolotājām  Mārīti Starti un Olitu Tutiņu viesojās  Rumānijā, projekta Erasmus+ "4 valstis, 4 grāmatas" ietvaros.

Daļai projekta dalībnieku brauciens bija viens liels piedzīvojums, jo pirmo reizi lidoja ar lidmašīnu. Tā kā mākoņu bija maz, tad skaidri saskatāmas bija dažādas ainavas. Laiks pagāja nemanot, līdz vajadzēja izkāpt uz Rumānijas zemes netālu no Ukrainas robežas. Kā varēja novērot, tad dzīves apstākļi tur atšķirīgāki no mūsējiem, bet cilvēku viesmīlība un laipnība gan liela.

Nopietnas un nenopietnas profesijas, bet visas vajadzīgas

26.09.2018 kur : Zemītes pamatskola

Profesija ir noteiktu zināšanu un iemaņu kopums, kas jāapgūst katram. Cilvēku intereses ir ļoti dažādas, tāpēc katrs apgūst citādāku amatu. Galvenais ir strādāt ar patiku. To profesionālās orientācijas dienā varēja novērot mūsu skolas 1.- 5. klases skolēni ar audzinātājām.
Pirmais brauciens bija uz Talsiem ciemos pie klauniem “Klaunu muzejā”. Visiem ir zināms, ka viņu darbs saistīts ar izklaidi, bet to, ka šī profesija varbūt tik atbildīga, neviens nebija domājis. Bērni tika iepazīstināti ar triku veidošanu, pēc tam pašiem bērniem bija jāizmēģina tos. Jautrības netrūka.

Zemītes skolai – 170

22.09.2018 kur : Zemītes tautas nams, Zemītes pamatskola

Šogad, Latvijas simtgades gadā, Zemītes skola svinēja 170.dzimšanas dienu ar absolventu salidojumu. 22.septembra vakarā Zemītes TN notika svinīgais pasākums par godu skolas jubilejai, kuru atklāja skolas direktore Maruta Vilumsone. Pasākuma vadītāji – skolas absolventi Gatis Priede un Elvita Klaumane – radīja sirsnīgu un lepnuma pilnu atmosfēru, cildinot savu skolu un piederību šai vietai. Apsveikuma vārdus un vēlējumus teica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, Kandavas novada izglītības pārvaldes vadītāja Jeļena Šnikvalde, domes deputāts un skolas patrons Dainis Rozenfelds un Zemītes pagasta pārvaldniece Rita Diduha. Zemītes skolu sveikt bija ieradušies arī visu Kandavas skolu direktori.