Zemītes sākumskola

Janvāra notikumi

03.02.2021

img_20210119_wa0013.jpgSaviem skolas bērniem, viņu vecākiem, pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kā arī tiem kam labas domas atceroties Zemītes skolu. Lai veselība un radoša pieeja izaicinājumiem, kas liek attīstīties un iet uz priekšu!!!
     Janvāris iesācies kā tam būtu jāsākas – ar kārtīgu sniegu un salu. Tomēr sals mūsu ņiprās audzinātājas nebaida. Āra aktivitātēs sporta stundās pirmsskolas bērni izmanto pašu mazāko iespēju laisties lejā no kalniņa.
      Sniegu var izmantot dažādi, var velt, var tīrīt, bet var arī zīmēt uz sniega, to audzinātājas vadībā darām ar īpašu aizrautību.
      Janvāris pusē un sals ap -10 grādiem, bet tas mūs nebaida. Pastiprinoties salam, velkam siltus cimdus un zeķes. Mēs varam!!! Saka mazie, un iet ārā taisīt ledus kompozīcijas.
       Pastiprinoties sniegam un salam, mūsu mazajiem draugiem apgrūtināta piekļūšana pārtikas krājumiem, te talkā nāk mūsu Raitis ar plašu putnu barotavu.
       Steidzam atklāt pirmo, bet ne pēdējo, publisko putnu barotavu ar varen plašu našķu sortimentu. Viesi ilgi nav jāgaida, tā mums rodas iespēja vērot putniņus caur logu. Pēc vērošanas mēģinām vizuālās mākslas nodarbībās, zīmēt putnus un veidot putnu barotavas.
        Aušana ir laba nodarbe sīkās motorikas attīstīšanai. Pateicoties Raitim mums ir pašiem savs aušanas stends. Te ikkatrs vēlas izmēģināt roku.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Barikādēm - 30

24.01.2021

barik1.jpgNedēļā, kad daudz tika runāts par Barikāžu laiku Rīgā, arī bērni Zemītes sākumskolā iepazinās ar atmiņu stāstījumiem un veidoja savus ugunskurus

Audzinātāja- O.Tutiņa

printēt

Aiziet, sniegā!

24.01.2021
sn_d9.jpg

Pasaulē Sniega dienu atzīmē vienu dienu janvārī. Tās mērķis ir dot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, iespēju izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas.
Zemītes sākumskolā šogad bija vesela Sniega nedēļa, kurā varēja sajust un izpētīt sniegu. Audzinātāju vadībā tika veikti eksperimenti, krāsots sniegā. Sportiskās aktivitātes gan ar pikošanos, sniegavīru celšanu, slidināšanos no kalna ar ragaviņām, ja būs iespējams, turpināsies vēl ilgāku laiku.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Uzruna Valsts svētkos

17.11.2020

20201117_111529.jpgDzimtenes mīlestības sākums meklējams katrā ģimenē. Pie vakariņu galda apsēžas visas paaudzes kopā – tā ir mīlestība, sakopjot senču kapus un svinot kapusvētkus– tā ir mīlestība, iztīrīt mājas apkārtni– tā ir mīlestība, meklēt un rakstīt dzimtas koku– arī tā ir mīlestība. Latviešu tautas dziesmu dziedāšana, valsts kontūras zīmēšana, baltais krekls svētkos nav tikai skolas mācība. Tā ir Dzimtenes mācība un tā ir mīlestība. Skola šo patriotisma audzināšanu var uzsvērt un paspilgtināt, bet ģimenē asinīs jābūt ierakstītam, ka Latvijas vārds rakstāms ar lielo burtu.

Šajās dienās paliek 100 dienas kuras esmu te nodzīvojusi. Skatos kādi vietu nosaukumi mums ir apkārt? Zante, Vāne, Matkule, Kandava, Jaunsāti, te – ZEMĪTE. Skan tik skaisti un mīļi… MANA ZEMĪTE. Zemītē ir jauki, sirsnīgi cilvēki, skaista vieta, ar savu vēsturi un tradīcijām. Vaira Vīķe Freiberga kādā uzrunā teica: Izglītība nekad nepazaudēs savu nozīmi un svaru, gādāsim par savu izglītību, mācīsimies visa mūža garumā. Mācīsimies mācīties pat to kas mums nav nepieciešams kaut vai tamborēt, adīt, spēlēt trombonu vai dejot, bet jo mēs vairāk mācīsimies, jo vairāk mēs trenēsim savas smadzenes.

Es ļoti vēlos, lai ikviens saprot savu nozīmību savā klasē, skolā, pagastā, savā ģimenē un Valstī arī te, savā Zemītē! Esmu pateicīga skolas kolektīvam par spītu un apņēmību būt te, jaunajiem skolotājiem par ticību skolas pastāvēšanai, skolas bērniem un viņu vecākiem par ticību savai skolai, savai zemītei…

Lai Valstī un mūsu skolā roku rokā iet Ticība Cerība Mīlestība Gudrība Taisnība Drosme Līdzsvars!

Sveicu Latvijas dzimšanas dienā!

Patriotu nedēļas pasākumi sākumskolā un bērnu dārzā

11.11.2020 - 18.11.2020

whatsapp_image_2020_11_11_at_11_24_38.jpgSkolas zēniem tradicionāli sporta stundu ietvaros notika konkurss skolas stiprinieks.  Kopā piedalījās 17 skolēni un sīvā savstarpējā konkurencē izpildot gan fiziskus, gan intelektuāli izaicinošus uzdevumus 1.-3.klases grupā titulu “Skolas Lāčplēsis” ieguva Māris Rihters un Gustavs Bilavs, bet  4.-6.klases grupā Gustavs Lācis.

11.novembra pēcpusdienā, sadaloties pa klašu mājsaimniecībām, notika  gājiens uz Pavārkalna kapiem, lai aiznestu un aizdegtu svecītes tur guldītajiem Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem un noklausoties īsu stāstījumu  iepazītu viņu dzīves gājumu.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Skolotāju dienas aktivitātes

30.10.2020

120637483_3271733786277690_4099365103103436542_n.jpgLaikā, kad visā Latvijā tika atzīmēta skolotāju diena , arī Zemītes sākumskolas  un bērnu dārza bērni bija sarūpējuši  svētkus saviem skolotājiem. Visu spēkiem parkā tika noorganizēts mazs svētku koncerts.  Bet lai papildinātu savu pieredzi arī praktiski  skolotāji devās  metodiskās pieredzes apmaiņas  braucienā, uz Vaivaru pamatskolu.  Šajā pieredzes braucienā skolotāji iepazina Vaivaru pamatskolas un bērnu dārza darba metodes, pasākumus un papildus aktivitātes, kas sekmē skolēnu savstarpējo integrēšanos un spēj iekļaut saturīgā un attīstošā mācību procesā arī bērnus ar īpašām vajadzībām. Papildus metodiskajai pieredzei tika iegūta maza atelpa paviesojoties Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas pilsētas muzejā  un nedaudz sasveicinoties ar rudenīgo Baltijas jūru.

Lasīt visu ziņu galerija (10)
<back to top