Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

26.03.2018 kur : Zemītes pamatskola

Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

Aizvien svarīgāks globālā mērogā kļūst jautājums, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā lietot uzturu ik dienas ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību.

Kristeram Apsem 2.vieta "Skolēni eksperimentē"

05.03.2018 kur : Zemītes pamatskola

Nu jau par tradīciju kļuvis, ka pasākums "Skolēni eksperimentē" Rīgas atklātajā kārtā uzņem pie sevis LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā visus Latvijas skolu eksperimentētgribētājus. Tā, 5.martā, vides pētnieku forumā, kas norisinājās zinātniskās konferences veidā, katrs dalībnieks 5 minūšu garumā varēja veikt prezentāciju un klātesošos iepazīstināt ar veiktajiem pētījumiem, novērojumiem, eksperimentiem un izpildīt pašu grūtāko darbu, atbildēt uz klātesošo un žūrijas jautājumiem.
Kristers Krists Apse prezentēja savu veikumu- "L/C auto", kura atšifrējums ir - ar pulti viegli vadāma mašīna. Visas detaļas ir paša Kristera savāktas un sakombinētas tā, lai varētu ar mazu bateriju auto darbināt. Arī pults ir paša veidota. Kā Kristers saka:"Tagad esmu daudz mācījies no savām kļūdām un daudz ko zinu." Viņam ir 2. vieta.
Lai veicas arī turpmāk! Paldies visiem atbalstājiem, kas noticēja Kristera uzņēmībai.

Skolotāja- Olita, kura vistiešāk juta līdzi

Vides pētnieku forums "Zaļš tur, zaļš šur, zaļš it visur!"

01.03.2018 10:00 - 13:00 kur : Zemītes tautas nams

Zemītē, 1.martā bija nepieredzēts pasākums. Kandavas novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Kandavas jauniešu centru, kā arī ar Zantes pamatskolas un Zemītes pamatskolas skolēnu aktīvu līdzdalību, bija noorganizējuši izzinošu un jautru pasākumu- vides pētnieku forumu "Zaļš tur, zaļš šur, zaļš itvisur!". Izglītības iestāžu audzēkņi (līdz 9.klasei ieskaitot), kuri cītīgi bija veikuši praktiskus, ar vidi saistītus pētījumus, novērojumus un eksperimentus, nu individuāli vai grupās varēja prezentēt savu veikumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13) galerija (45)

TAUTAS SAIMES GRĀMATĀ

22.02.2018 kur : Zemītes pamatskola

Simtgades pasākumus tikai vienreiz mūžā cilvēks var atzīmēt. Par godu mūsu Dzimtenes Latvijas lielajam pasākumam katram ir iespēja parakstīties lielajā "TAUTAS SAIMES GRĀMATĀ". Tā 22.februārī vieni no pirmajiem zemītniekiem tajā savu lappusi vēra mazie Zemītes pamatskolas bērndārnieki, kuri ielīmēja tur lielu kopbildi, bet audzinātājas Daiga, Ingūna un Olita noformēja.

Iepazīstam Erasmus programmas draugu valstis

28.02.2018 kur : Zemītes pamatskola

Zemītes pamatskolas 9.klases skolēni projekta nedēļā no 7.-9.februārim iepazinās ar Erasmus programmas " 4 valstis , 4 grāmatas" sadarbības partneru Lietuvas, Rumānijas un Turcijas valstu ģeogrāfiju, vēsturi un kultūru.

Kā garšo "Skolas auglis"?

28.02.2018 kur : Zemītes pamatskola

Ziemā svaigi augļi labi garšo visiem. Labi, ka tos var nobaudīt katrs pēc savas vēlmes. Lielie, 8.un 9.klasē gan teica, ka varētu ēst arī citus augļus, ne tikai ābolus vien.Tomēr, paldies devējiem, jo āboli ir patiešām garšīgi.

4 grāmatas, 4 valstis ( Erasmus+ projekts)

17.01.2018 - 20.01.2018 kur : Zemītes pamatskola

Zemītes pamatskola šajā mācību gadā piedalās Erasmus+ programmas  projektā “ 4 grāmatas,  4 valstis ”. Tāpēc  no  17.- 20.janvārim mūsu skolas pārstāvji  Maruta Vilumsone, Laura Bergmane, Olita Tutiņa devās uz Lietuvu, lai tur tiktos ar sadarbības partneriem no citām valstīm. Partneri no Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā Turcijā, Zemītes pamatskolas Latvijā, no scoala gimnazială " Petru mușat " Siretas pilsētas  Rumānijā satikās Lietuvas pilsētā Šakijā Slaviku pamatskolā, lai tālāk apspriestu sadarbības plānus.