Zemītes pamatskola

Barikāžu laika informatīvā aktivitāte Zemītes pamatskolā15.01.2020

Janvāra mēnesis Latvijas vēsturē kopš 1991.gada iezīmējas ar Latvijas valsts neatkarībai tik svarīgo vēstures posmu- Barikāžu laiku. Lai aktualizētu skolēnu interesi par šo vēsturisko notikumu skolēnu pašpārvalde sadarbībā ar skolotājiem un skolas vadību noorganizēja informatīvu tikšanos ar Barikāžu dalībniekiem Andri Čupriku un Raiti Priedi. Gandrīz stundas garā sarunā ar skolēniem tika pārrunāti tā laika notikumi, emocijas un fakti. Pieaicinātie kungi atcerējās savu un savu biedru līdzdalību šajā nevardarbīgās pretošanās akcijā. Ļoti patīkami bija just atsevišķu jauniešu patiesu interesi par cilvēcīgajām emocijām, notikumiem un faktiem, kurus tie aicināja atsaukt atmiņā klātesošajiem kungiem. Saruna izvērtās saistoša gan pašiem runātājiem, gan klausītājiem.  Pēc sarunas skolēni noskatījās arī Biedrības  Ascendum ieteikto dokumentālo īsfilmu "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas stāsta par šo nozīmīgo brīdi mūsu tautas vēsturē, kā arī barikādēm veltīto unikālo stikla skulptūru - vitrāžu Rīgas Doma Marijas kapelā "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas tika atklāta 2018. gada janvārī. Filmā saistošā veidā parādīts, kā viens notikums ietekmē visas valsts un tās iedzīvotāju likteņus un no šī notikuma izaug pilnīgi jauna kultūrvēsturiskā vērtība- vitrāža, kas liecina gan par notikumiem, gan cilvēcisko dvēseles ticību labākai nākotnei. Pasākuma noslēgumā Raitis aicināja skolēnus droši arī ikdienā, ja rodas kādi jautājumi par šo tematu viņam tos uzdot, jo skolas gaiteņos viņš bieži ir satiekams. Atgādinājām skolēniem, ka  interesenti laipni gaidīti dzīvās vēstures stundā 20.janvārī  plkst.: 18.00 Greņču ciemā pulcēties pie Barikāžu atceres ugunskura, kur daudzi tā laika un notikuma dalībnieki labprāt dalās atmiņās, vērtējumos un dzīves notikumos par to.

Īsfilmu  interesentiem ir iespējams noskatīties Youtube mājaslapā -

<
mykoobback to top