Lapas karte
Zemītes sākumskola

EKO skola

Akcijas “Neapēd zemeslodi” aktivitāte Zemītes sākumskolā

26.01.2023

whatsapp-image-2023-01-26-at-11-25-03-1.jpgMums veģetārā diena- mafini un augu piens. Skolotājas Olitas Tutiņas vadībā bērni cepa mafinus  un baudīja augu pienu, kas gatavots no putraimiem un žāvētām cidonijām. EKO skolas ietvaros skolotāja ir pieteikusi skolu  akcijas "Neapēd zemeslodi" 1. līmenim, kurā izteikta apņemšanās "Ēst veģetāri 3 dienas nedēļā (neēst gaļu un zivis). Šajā akcijā tiek veidota izpratne kā visvienkāršāk mazināt savu ietekmi uz klimatu un dabu. Akcijas mērķis ir ēdot mazāk dzīvnieku valsts produktu mazināt, dabas noplicināšanas dēļ, cilvēces ietekmi uz planētu kopumā, jo šīs noplicināšanas rezultātā mūs visus sagaida daudzi nebijuši izaicinājumi, bet šis noteikti ir visgaršīgākais! Skolēni tiek aicināti pieņemt izaicinājumu janvārī ēst vairāk augu valsts produktus un dzīvot zemeslodei draudzīgāk!

Foto: Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Zemītes sākumskola uzsāk projektu „Ieraugi, atklāj, saglabā!”

20.10.2022 - 31.05.2023 kur : Zemītes sākumskola

Zemītes sākumskola uzsāk projektu „Ieraugi, atklāj, saglabā!”. Projekta nolikums šeit:whatsapp-image-2022-10-20-at-14-40-31.jpg

Nedēļā pirms brīvlaika, Zemītes sākumskola uzsāka dalību projektā “Ieraugi, atklāj, saglabā”.  Mūsu uzdevumi ir rosināt skolēnu ilglaicīgu un mērķtiecīgu dabas vides izzināšanu un saglabāšanu, kā arī popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicinot skolēnu uzturēšanos ārā dažādos gadalaikos un laika apstākļos.

Aktivitātē piedalījās skolēni no 1.,2. un 5. klases. Skolēnu grupa devā apskatīt deviņžuburu liepu pie vecās Zemītes ambulances un Birzītes dabas taku. Pa ceļam nobaudījām mežrožu augļus. Ejot mājup gar Vēdzelītes krastiem, ieraudzījām kļavu, kurai bija lielas, krāsainas lapas. Tās salasījām un klasē izveidojām lapu rozītes, kuras katrs mājās uzdāvinās mammai. Ar šo veikumu vēl būs jāstrādā- jāiepazīstina skolas biedri, jāplāno tālākie pasākumi, jo projekts ilgst visu mācību gadu un aktivitātes paredzētas arī vasarā.

Foto un teksts: skolotāja Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Par plastmasas lietu un vēja putnu

plast3.jpgMazie 5 un 6 gadnieki Zemītes pamatskolā oktobra mēnesī mācījās par atkritumu šķirošanu. Viņi uzzināja, ka izmētātie plastmasas izstrādājumi patīk vējam. Tas tos nēsā pa gaisu. Lielajam vēja putnam patīk joki, tāpēc plastmasas lietas uzmet gan mākonim, gan dzīvai radībai, gan augiem. “Kāpēcīši” to attēloja lielā kolektīvā darbā par vēja putna darbiem. Bet “Pipariņi” kārtīgi atkritumus šķiroja un izmeta piemērotajos atkritumu grozos. Darbā plastmasas lietus izrotāto koku apdarināja ar konfekšu papīriņiem no 1 bērna jubilejas. Lielos darbus nolēma aizsūtīt uz konkursu par “Plastmasas lietu” projektam “Mammamuntetiem”, bet mazos zīmējumus izvietoja skolas gaitenī, lai arī lielie skolēni padomā par šo problēmu.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Putras diena

15.10.2019

img_20191009_wa0016.jpgKā jau tas ierasts, arī šogad oktobra sākumā mazie mācījās par putru- kā to iegūt, kā to vārīt. Mācījās par graudiem vārpās. Paplašināja vārdu krājumu par zemkopja darbu. Šogad klāt nāca jaunums. Mums bija jāsagatavo reportāža par pasākumu. Visi darīja, ko spēja, ar aizrautību. Prieks bija liels, jo nobeigumā katrs varēja baudīt gardās un veselīgās putras.

Pasākumā piedalījās un visu pierakstīja- O.Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Veselīgā Mārtiņdiena Zemītē

09.11.2018 kur : Zemītes sākumskola

mart6.jpgMārtiņi un ķekatu laiks ir jautrs kopā būšanas pasākums. Tad ir raža novākta un sagatvota ziemai. Var no krājumiem ko pagatavot, kad paēduši, arī dažādās spēlēs un rotaļās izdejoties.

 Turpinot iepriekšējā gadā iesākto Ekoskolas programmas veselīgas ēšanas tradīciju, bērndārznieki aicināja palīgā savus vecākus, lai kopīgi pagatavotu veselīgus sakņu-augļu salātus. Vēlāk, izdejojušies ķekatu dejas, veselīgi pamielājās. Kopā bija gan jautrāk, gan garšīgāk. Tā kā viss tas ir bija veselīgi, tad arī svētku nosaukums bija "Veselīgā Mārtiņdiena"
Bet pēcpusdienā Mārtiņdienas atrakcijās jautrojās sākumskolas skolēni. Nobeigumā ar Spēka maizi viņus pabaroja Kandavas novada Iespēju fonds.
Paldies visiem vecākiem un fondam par atbalstu.

Kordinatore- O.Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

26.03.2018 kur : Zemītes sākumskola

dsc_6456.jpgVai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

Aizvien svarīgāks globālā mērogā kļūst jautājums, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā lietot uzturu ik dienas ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību.

Lasīt visu ziņu galerija (9)
<>
back to top