Zemītes pamatskola

Piedzīvojums “4 valstis, 4 grāmatas” ir beidzies

Pagājuši divi gadi, tagad Zemītes pamatskolā ir noslēdzies Erasmus+ projekts “4 valstis, 4 grāmatas”. Tas aizsākās kā liels piedzīvojums tādai mazai Zemītei, jo radās iespēja gan skolēniem, gan skolotājiem sadarboties ar ārvalstu skolām. Projektā piedalījās Lietuvas pilsētas Šakiai Slaviku pamatskola, Rumānijas scoala gimnazială " Petru mușat " no Siretas pilsētas, no Latvijas Zemītes pamatskola un sadarbības ierosinātāji no Turcijas Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā.

Pie mums Zemītē viesi bija pagājušā gadā Latvijas 100.dzimšanas dienas laikā, kad bija iespēja viesiem parādīt mūsu zemes skaistumu, tautas gara bagātības, galvaspilsētu Rīgu svētku apgaismojumā. Kopā ar mūsu skolēniem un skolas kolektīvu pavadījām jautras dienas. Paldies jāsaka ģimenēm, kas pieņēma ārzemju bērnus un rūpējās par viņiem.

Mūsējie pabija arī ārzemēs. Kopā 12 skolēni un 5 skolotāji prezentējuši mūsu zemi ārpus valsts robežām un guvuši patstāvīgās dzīves prasmes, pilnveidojuši  angļu valodas zināšanas.

Projekta noslēgumā mūsu skolēni devās ekskursijā uz Nacionālo bibliotēku Rīgā, kur iepazinās ar lielāko grāmatu krātuvi. Izmantojām bezmaksas nodarbības: ekskursiju "Neredzamā bibliotēka", nodarbību “Grāmatu grafika”, orientēšanos spēli bibliotēkā.

Tālāk devāmies apmeklēt Siguldu, Gūtmaņa alu, Turaidu. Daudziem tie bija prieka pilni mirkļi.

Projekts bija KA2 stratēģiskās skolu sadarbības partnerību projekts,  līgums Nr. 2017-1-TR01-KA219-046438_4 « 4 Countries 4 Books» 2017-2019

 

Projekta koordinatore- Olita Tutiņa

<
mykoobback to top