Zemītes sākumskola

Uzruna Valsts svētkos

17.11.2020

20201117_111529.jpgDzimtenes mīlestības sākums meklējams katrā ģimenē. Pie vakariņu galda apsēžas visas paaudzes kopā – tā ir mīlestība, sakopjot senču kapus un svinot kapusvētkus– tā ir mīlestība, iztīrīt mājas apkārtni– tā ir mīlestība, meklēt un rakstīt dzimtas koku– arī tā ir mīlestība. Latviešu tautas dziesmu dziedāšana, valsts kontūras zīmēšana, baltais krekls svētkos nav tikai skolas mācība. Tā ir Dzimtenes mācība un tā ir mīlestība. Skola šo patriotisma audzināšanu var uzsvērt un paspilgtināt, bet ģimenē asinīs jābūt ierakstītam, ka Latvijas vārds rakstāms ar lielo burtu.

Šajās dienās paliek 100 dienas kuras esmu te nodzīvojusi. Skatos kādi vietu nosaukumi mums ir apkārt? Zante, Vāne, Matkule, Kandava, Jaunsāti, te – ZEMĪTE. Skan tik skaisti un mīļi… MANA ZEMĪTE. Zemītē ir jauki, sirsnīgi cilvēki, skaista vieta, ar savu vēsturi un tradīcijām. Vaira Vīķe Freiberga kādā uzrunā teica: Izglītība nekad nepazaudēs savu nozīmi un svaru, gādāsim par savu izglītību, mācīsimies visa mūža garumā. Mācīsimies mācīties pat to kas mums nav nepieciešams kaut vai tamborēt, adīt, spēlēt trombonu vai dejot, bet jo mēs vairāk mācīsimies, jo vairāk mēs trenēsim savas smadzenes.

Es ļoti vēlos, lai ikviens saprot savu nozīmību savā klasē, skolā, pagastā, savā ģimenē un Valstī arī te, savā Zemītē! Esmu pateicīga skolas kolektīvam par spītu un apņēmību būt te, jaunajiem skolotājiem par ticību skolas pastāvēšanai, skolas bērniem un viņu vecākiem par ticību savai skolai, savai zemītei…

Lai Valstī un mūsu skolā roku rokā iet Ticība Cerība Mīlestība Gudrība Taisnība Drosme Līdzsvars!

Sveicu Latvijas dzimšanas dienā!

<back to top