Zemītes sākumskola

4 grāmatas, 4 valstis ( Erasmus+ projekts)

17.01.2018 - 20.01.2018 kur : Zemītes sākumskola

slavika4.jpgZemītes pamatskola šajā mācību gadā piedalās Erasmus+ programmas  projektā “ 4 grāmatas,  4 valstis ”. Tāpēc  no  17.- 20.janvārim mūsu skolas pārstāvji  Maruta Vilumsone, Laura Bergmane, Olita Tutiņa devās uz Lietuvu, lai tur tiktos ar sadarbības partneriem no citām valstīm. Partneri no Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā Turcijā, Zemītes pamatskolas Latvijā, no scoala gimnazială " Petru mușat " Siretas pilsētas  Rumānijā satikās Lietuvas pilsētā Šakijā Slaviku pamatskolā, lai tālāk apspriestu sadarbības plānus. 

Par galvenajiem mērķiem tika izvirzīti tādi kā : iepazīstināt vienam otru ar savu skolu, izglītības sistēmu savā valstī  un sarunāties angliski. Kā nosaka pats projekta nosaukums " 4 grāmatas, 4 valstis" projekta laikā skolēniem vajadzēs  lasīt grāmatas par katras dalības valsts kultūras un vēsturiskajām vietām, daļu no tām pēc tam kopīgi apmeklēsim. Skolēniem svarīgākais būs tikšanās ar vienaudžiem no citām valstīm un sarunas, lai uzlabotu angļu valodas zināšanas. Tikšanās laikā projekta koordinators Kaders Čeliks no Turcijas  iepazīstināja ar projekta tiešsaistes tīmekļa vietni, ierosināja idejas par " angļu valodas klubu " izveidi un " angļu valodas dienu " organizēšanu skolā. Gandrīz katrs mūsu skolas skolēns tiks iekļauts darbībās, bet tas nav iespējams lielās skolās. Mēs kā viesi piedalījāmies Slaviku skolas tradicionālajā skolas semestra noslēguma pasākumā, kurā mums sniedza  pārskatu par visiem labiem darbiem skolā, bērni rādīja dziesmas un dejas, nobeigumā skolas vadība apbalvoja  labākos skolas skolēnus, skolotājus. Mēs priecājāmies kopā ar mājniekiem par jauko sniegumu, guvām idejas savu svētku svinēšanā.

Nākamajā dienā kopā  ar viesiem un vietējās skoliņas skolēniem un skolotājiem devāmies apmeklēt Kudirkas pilsētas Vinco Kudirkas ( Lietuvas himnas autora) vārdā nosaukto ģimnāziju un Kybartai pilsētas Saules proģimnāziju, lai iepazītos ar turienes darbu izglītības jomā.

Vēlāk apmeklējām veco amatu centru "Virbalio vārti" ( tajā paviesojušies visi līdzšinējie valsts prezidenti).  Mums tajā lika piedalīties seno amatu darbos- maizes cepšanā, virvju vīšanā, aušanā, sveču liešanā, māla podu gatavošanā. Mūs iepazīstināja ar senajiem ticējumiem, kas ļoti līdzīgi latviešu ticējumiem, kā arī paēdināja un apdāvināja. Paldies visiem Slaviku pamatskolas skolotājiem, direktoram un skolēniem par jauko sadarbību apmeklējuma laikā.

 No mūsu grupas sevišķs paldies angļu valodas skolotājai Laurai Bergmanei un šoferītim Dainim.

 

Koordinatore- O.Tutiņa

 

printēt
<back to top