Zemītes sākumskola

Ar Erasmus+ projektu “ 4 valstis, 4 grāmatas” Rumānijā

01.10.2018 - 05.10.2018 kur : Zemītes sākumskola

20181004_13023121.jpgNo 1.oktobra  līdz 5.oktobrim Zemītes pamatskolas skolēni Karīna Sjanita, Gustavs Klaumanis, Emīls Zandbergs, Roberts Ezeriņš kopā ar skolotājām  Mārīti Starti un Olitu Tutiņu viesojās  Rumānijā, projekta Erasmus+ "4 valstis, 4 grāmatas" ietvaros.

Daļai projekta dalībnieku brauciens bija viens liels piedzīvojums, jo pirmo reizi lidoja ar lidmašīnu. Tā kā mākoņu bija maz, tad skaidri saskatāmas bija dažādas ainavas. Laiks pagāja nemanot, līdz vajadzēja izkāpt uz Rumānijas zemes netālu no Ukrainas robežas. Kā varēja novērot, tad dzīves apstākļi tur atšķirīgāki no mūsējiem, bet cilvēku viesmīlība un laipnība gan liela.

Pirmajā dienā bija tikšanās ar skolēniem un skolotājiem  Siretas  pilsētas ”Petru Mușat” skolā, kas ir mūsu sadarbības partneri. Tāpat kā pie mums, skola atrodas senā celtnē, kas rūpīgi kopta un saudzēta.

Nākamajās dienās  Rumānijā zemītnieki iepazina vietējo vēsturi un kultūru. Mums bija interesanti  pastaigāties  pa dabas takām kalnos, piedalīties jāšanas nodarbībā zirgaudzētavā. Kopīgi ar  lietuviešu un turku draugiem apskatīt Jašas vēsturisko pili un seno klosteri.

Mums bija interesanti novērot, kā dzīvo mazie zemnieki. Ar lauksaimniecību nodarbojas pat piepilsētas teritorijā. Tā kā ļaudis dzīvo nabadzīgi, tad katrā sētā iekopts kukurūzas lauciņš  un pastaigājas kāds mājlops vai mājputns. Vietējie paskaidroja, ka tā iegūst nelielu papildinājumu ģimenes budžetā.

Mūsu skolēni dzīvoja ģimenēs kopā ar saviem vienaudžiem no tās valsts, tur  viņi varēja papildināt zināšanas angļu valodā, vērot sadzīvi, baudīt nacionālos ēdienus. Mūsu Karīnu viesģimene pat aizveda apskatīt Ukrainas zemi. Tik daudz jautru brīžu sen nebija piedzīvots, tā teica bērni. Tikai pēdējā ciemošanās vakarā pēc lieliskā koncerta kļuva skumji, ka jāatvadās. Labi, ka uz neilgu laiku.

No ceļojuma paliks iespaidi, pieredze, fotogrāfijas un draugi.

 

Projekta koordinatore Olita Tutiņa

 

 

printēt
<back to top