Zemītes pamatskola

Arī Zemītes bērnu dārzā iepazīst profesijas.

23.01.2019 kur : Zemītes pamatskola

Arī Zemītes bērnu dārzā iepazīst profesijas.

Sākot ar šo gadu Zemītes pirmskolas skolnieki ir uzsākuši projektu “ Iepazīsim profesijas” . pirmā tikšanās ar ciemiņiem, kuri iepazīstināja ar savu nodarbošanos bija 23.janvārī, kad viesos ieradās bioloģiskās zemnieku saimniecības “ Ošenieki “ saimnieks Aivars Ošenieks un bijušais Zemītes skolas audzēknis Andris Mārcis Ošenieks, kurš apgūst ugunsdzēsēja – glābēja profesiju Saldus tehnikumā.

Aivars sniedza bērniem priekšstatu par darbu zemnieku saimniecībā visas sezonas garumā un kliedēja mītu, ka lauksaimnieks ziemā var atpūsties un neko nedarīt, un savus darba pienākumus veic tikai sākoties zemes darbu sezonai. Bērniem saprotamā valodā un stāstīto ilustrējot ar fotoattēliem, Aivars iepazīstināja ar sava darba specifiku. Un, lai mazie klausītāji gūtu spēku un nostiprinātu pārliecību, ka dārzeņi ir ne tikai veselīgi, bet arī garšīgi, tie varēja cienāties ar lauksaimniecībā izaudzētajiem  un ziemas krājumos saglabātajiem dārzeņiem un no tiem pārstrādāto produkciju.

Tikšanās otrajā daļā darbošanās vairāk bija praktiska un izzinoša. Jo jaunais ugunsdzēsējs Andris šobrīd iziet praksi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tukuma nodaļā. Bērni varēja tuvumā aplūkot un pat piemērīt ugunsdzēsēja – glābēja darba tērpu. Bet visaizraujošākais bija viņiem vērot, cik ātri paraugdemonstrējumā  Andris tajā ietērpjas, lai būtu gatavs doties uzdevumā. Mazos zēnus tas tik ļoti uzrunāja, ka jau šobrīd daži izteica gatavību nākotnē kļūt par šis profesijas pārstāvjiem. Sarunā par ugunsdzēsēja- glābēja darba būtību tika pārrunātas  arī dažādas situācijas un drošības noteikumi, kuri būtu jāzina un jāievēro bērniem, lai nenāktos nokļūt palīdzības saņēmēju lomā.

Izsakām paldies ciemiņiem par atsaucību un saturīgo stāstījumu. Nākošajā reizē uzņemsim atkal jaunus ciemiņus un iepazīsimies ar viņu pieredzi savā profesijā.

Audzinātājas Ingūna Putāne un Olita Tutiņa.

<
mykoobback to top