Zemītes pamatskola

Vides pētnieku forums "Zaļš tur, zaļš šur, zaļš it visur!"

01.03.2018 10:00 - 13:00 kur : Zemītes tautas nams

Zemītē, 1.martā bija nepieredzēts pasākums. Kandavas novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Kandavas jauniešu centru, kā arī ar Zantes pamatskolas un Zemītes pamatskolas skolēnu aktīvu līdzdalību, bija noorganizējuši izzinošu un jautru pasākumu- vides pētnieku forumu "Zaļš tur, zaļš šur, zaļš itvisur!". Izglītības iestāžu audzēkņi (līdz 9.klasei ieskaitot), kuri cītīgi bija veikuši praktiskus, ar vidi saistītus pētījumus, novērojumus un eksperimentus, nu individuāli vai grupās varēja prezentēt savu veikumu.


Zemītes meitenes Ance Karale un Samanta Amanta Ratniece jau pagājušā gadā bija uzsākušas savus pētnieciskos darbus par bizbizmārītēm un drozofilām, jo gribēja vairāk ko uzzināt par to dzīvi un nozīmi. Tagad varēja pastāstīt citiem. Ļoti patīkami, ka Ances audzinātāja Ginta arī nedaudz palīdzēja darba tapšanā.
Zēniem bija mazāka pacietība, tāpēc viņi izlīdzējās ar eksperimentiem, kuri arī ir nozīmīgi izziņas darbā. Miks Frančenko demonstrēja un skaidroja papīra planieru lidošanas iespējas. Gustavs Klaumanis mācīja citiem piepūst balonu bez mutes. Emīls Zandbergs iepazīstnāja klātesošos ar projektu, kuram nākotnē būtu svarīga nozīme, t.i., no futbola laukuma savākto lietus ūdeņu attīrīšana un tālāka izmantošana.
Savukārt no zanteniekiem varējām mācīties gan kā pagatavot elektrsko zīmuļu spicējamo, gan kā diedzēt graudus, gan vērot, kur pazūd trauku mazgājamais līdzeklis un sastāvdaļas pankūkām, gan kāpēc uz virtuves galda parādījušies aizdomīgi krāsas pleķi un ož pēc sērkociņiem un vēl citus brīnumus. Brīnumu netrūka. Ar kādu interesi to uzņēma klātesošie, to var vērot fotogrāfijās.
Bet nobeigumā visus klātesošos gaidīja jauks pārsteigums. No Rīgas LU Dabaszinību centra bija ieradušies laboranti Krišs un Indriķis, kuri no visiem zināmām vielām visu acu priekšā radīja brīnumus. Nevienam nebija laika draiskoties, jo visi tika iesaistīti eksperimentos. Pat veica īstus krimināllietu ekspertu atklājumus. Katrā ziņā šeit visi varēja pārliecināties, ka ķīmija nav tikai grūts priekšmets skolā, bet ir svarīga zinātne.
Paldies jaukajai pasākumu organizētājai Ievai Ozoliņai, Kandavas novada Izglītības pārvaldei, skolotājām Zaigai Puriņai un Lailai Šaicānei, kā arī Zemītes kultūras nama meitenēm Ērodejai un Evitai par lielo darbu. Uz tikšanos citu gadu!

Zemītes pamatskolas Vides pulciņa vadītāja - O.Tutiņa

Vides pētnieku foruma nolikums

Vides pētnieku foruma dalībnieku pieteikumi - eksperimenti

Vides pētnieku foruma protokols - vērtējums


Galerija 1

Galerija 2
<
mykoobback to top