Zemītes pamatskola

Erasmus+ projekts “4 valstis, 4 grāmatas” Lietuvā

19.04.2019 - 22.05.2019 kur : Zemītes pamatskola

Šogad pavasaris mūs lutina ar saulainām dienām. Bet Zemītes pamatskolas 4 bērniem vēl ilgi būs atmiņas par Lietuvu, kur skolēni Sanija Kristiāna Lāce, Liene Kleinšmite, Miks Frančenko, Dāvids Liepkalns ar savām skolotājām pavadīja piecas jautras, sportiskas, vērtīgas dienas. Tur kopā ar komandām no Lietuvas, Rumānijas un Turcijas, Erasmus+ projekta “4 valstis, 4 grāmatas” ietvaros, viņi paplašināja zināšanas par kaimiņzemes kultūru, vēsturi un tradīcijām, jo tas bija Lieldienu laikā.


Lietuva ir bagāta ar pilīm, baznīcām, klosteriem un muzejiem, tāpēc organizatoriem bija pat grūti izvēlēties, ko mums parādīt. Daļā muzeju tur tiek vadīti teatralizēti uzvedumi, lai vairāk piesaistītu jauniešu uzmanību. Mums parādīja dārgumu medības Kidulu muižā , izglītojošas programmas par dzintaru Karklē un par maizi, tās cepšanu Virbalis kultūras centrā. Ļoti interesants gids bija Klaipēdā. Vēl apmeklējām Raudones un  Panemunes pilis. Dabas skatu bagātību varēja baudīt Arlavišķu botāniskajā liegumā pie Kauņas, kur aug tūkstošiem kadiķu. Pēc tam vēl izstaigāt Kauņas vecpilsētu. Pavasarīgas pastaigas pa Pažaisļa klosteri un spēles tuvumā esošajā aktīvās atpūtas laukumā. Iespaidīgus brīžus piedzīvojām Traķu pilī. Tur bērni izbaudīja arī ūdens priekus, pabraukājoties ar katamarāniem.

Tā kā bija Lieldienu laiks, tad Slaviku pamatskolā notika dažādas  aktivitātes.

Skolēni bija izveidojuši Lieldienu gadatirgu. Tur pievienojās arī  Virbalis pamatskolas skolēni no Lietuvas. Visi kopā kā liela, draudzīga grupa. Pašu skolēnu ierosināti, sākās futbola un volejbola mači. Tā kā mūsējo skaits bija neliels, tad talkā bija jāiet skolotājām.

Kopā ar lietuviešu ģimenēm skolēni devās uz cirku Šaķu pilsētā, apmeklēja baseinu. Vakaros sportoja ar vietējiem  bērniem. Vienīgi angļu valoda bija kā saziņas līdzeklis, kas bija piedzīvojums vecākiem un mūsu bērniem. Tomēr beigās, atvadoties no draugiem, pat nobira pa asarai.

Nu visi atgriezušies skolā, lai turpinātu mācības un sekmīgi pabeigtu mācību gadu.

Paldies šoferim Dainim, kurš mūs laipni aizveda un atkal nedēļas nogalē sagaidīja, atveda mājās.

Projekta Erasmus koordinatore Olita Tutiņa

<
mykoobback to top