Izzināt un noskaidrot, piedalīties un piedzīvot....

31.10.2022 - 02.11.2022 kur : Zemītes sākumskola

Swedbank Latvija aicināti, 31. oktobrī 2.–4. klašu skolēni visā Latvijā tiešsaistē tika iesaistīti īpašā finanšu pratības iniciatīvā "Naudas diena".  Naudas dienā bērni vieglā un aizraujošā veidā uzzināja, kas ir budžets, kā tas top un ekspertu vadībā kopā veidoja klases ekskursijas budžetu. Turklāt diena bija īpaša arī ar to ka skolā varēja ierasties dažādās maskās. Pēc stundām notika Zemītes TN pasākums "Spociņu- jociņu tikšanās" , kurā radošās darbnīcās un kopīgā cienasta gatvošanā tika iesistīti gan klātesošie bērni, gan skolotāji, gan vecāki. Skolotāja Aija darbojās kā vafeļu feja, TN saimniece Ērodeja būrās pa virtuvi lai visiem tiktu kraukšķīgas kartupeļu un desu uzkodas, bet bibliotēkas vadītāja Solvita mudināja kustību aktivitātēm. Pēc pasākuma, daļa skolēnu ar  direktores Ramonas un skolotājas Olitas gādību, devās uz skolu lai izbaudītu piedzīvojumu- nakšņošana skolā.

Bet 2.novembra pēcpusdienā skolēni atkal viesojās Zemītes TN lai tiktos ar dzejnieci Dagniju Gudriķi un izzinātu kā top viņas dzejoļi, un to ceļu līdz brīdim, kad tos var jau lasīt grāmatā.

Foto: Aija Lagzdiņa, Ramona Liepiņa Krauja un Ērodeja Kirillova

Erasmus+ projekts “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613)

01.12.2021 - 01.09.2024 kur : Zemītes sākumskola

eiropas-kulturas-kategorijas.jpgZemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas,  Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos  vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas  tiks veikta eksperimentāla mācību  programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās.  Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā  Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.

Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu  partneru sadarbību, lai  tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes  partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas  Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos.  Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots  jauns  impulss  Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem  būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs  iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.

e-Twinning projekts “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals)

01.10.2022 - 01.06.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-10-18-at-11-51-14.jpgZemītes sākumskola ir iesaistījusies e-Twinning projektā ar nosaukumu “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals) .

Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Spānija, Itālija un Polija.

Koordinējošā  valsts ir Spānija.

Pirmais uzdevums bija izveidot projekta logo. 5.un 6.klases skolēni veidoja tos un trīs labākie no skolas tika izvirzīti balsošanai. Koordinējošās valsts pārstāvis izveidoja prezentāciju ar 22 logo paraugiem. Mūsu uzdevums - apspriest un nobalsot par vislabāko, visglītāko un atbilstošāko projekta tēmai. Balsošanā piedalījās 4.-6.klases skolēni.

Nākamais uzdevums – Helovīna svētki: 1) Jāatrisina šifrēts paziņojums; 2) jāizdejo “Skeleta deja”; 3) jāsagatavo ēdiena recepte.

Ceturtdien, 3.novembrī piedalījāmies tiešsaistes nodarbībā caur Zoom ar skolēniem no projektā iesaistītajām valstīm. Nodarbības laikā katras valsts skolēni norunāja šifrēto paziņojumu un izdejoja ” Skeleta deju” Paldies 6.klases skolēniem Annai Luīzei, Betijai, Keitai un Laurim, kuri aktīvi darbojās tiešsaistes stundā!

Projekta koordinatore Laura Bergmane

Zemītes sākumskola uzsāk projektu „Ieraugi, atklāj, saglabā!”

20.10.2022 - 31.05.2023 kur : Zemītes sākumskola

Zemītes sākumskola uzsāk projektu „Ieraugi, atklāj, saglabā!”. Projekta nolikums šeit:whatsapp-image-2022-10-20-at-14-40-31.jpg

Nedēļā pirms brīvlaika, Zemītes sākumskola uzsāka dalību projektā “Ieraugi, atklāj, saglabā”.  Mūsu uzdevumi ir rosināt skolēnu ilglaicīgu un mērķtiecīgu dabas vides izzināšanu un saglabāšanu, kā arī popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicinot skolēnu uzturēšanos ārā dažādos gadalaikos un laika apstākļos.

Aktivitātē piedalījās skolēni no 1.,2. un 5. klases. Skolēnu grupa devā apskatīt deviņžuburu liepu pie vecās Zemītes ambulances un Birzītes dabas taku. Pa ceļam nobaudījām mežrožu augļus. Ejot mājup gar Vēdzelītes krastiem, ieraudzījām kļavu, kurai bija lielas, krāsainas lapas. Tās salasījām un klasē izveidojām lapu rozītes, kuras katrs mājās uzdāvinās mammai. Ar šo veikumu vēl būs jāstrādā- jāiepazīstina skolas biedri, jāplāno tālākie pasākumi, jo projekts ilgst visu mācību gadu un aktivitātes paredzētas arī vasarā.

Foto un teksts: skolotāja Olita Tutiņa