Zemītes sākumskolas pārstāvji piedalās Erasmus+ projekta "EUROPEAN CULTURAL PROJECT" starpvalstu sanāksmē Bulgarijā

whatsapp-image-2023-09-22-at-19-14-52.jpgTikšanās laikā tika prezentētas un analizētas dalībvalstu sagatavotās prezentācijas par mācību eksperimentu gaitu, izmantotajām mācību metodēm, resursiem, skolēnu vecumposmiem, iesaistītajiem mācību priekšmetiem un sasniegtajiem rezultātiem. Darba grupās apkopotas vienojošās mācību procesa metodes, kuras tikušas izmantotas dalībvalstu mācību eksperimentu laikā, lai šis metodes apvienotu vienotā mācību procesa organizēšanas ieteikumā, kas ir nozīmīgs lai sasniegtu projekta mērķi- izstrādāt mācību programmu par Eiropas kultūru, kura tiktu piedāvāta kā ieteikums citām izglītības iestādēm Eiropā. Strādāts pie intelektuālo produktu IQ 4 “Video par to, ko skolēni, studenti un skolotāji, kas piedalās eksperimentos, domā par Eiropas kultūru “  un IQ 5 “Eiropas kultūras mācīšanas metožu salīdzinošā analīze skolās, kurās notika eksperimenti, kā arī skolēnu Eiropas kultūras apguves līmeņa un to Eiropas pilsonības sajūtas pieauguma novērtējums.”  sagatavošanas  dokumentiem un veikti kopsummējošie rezumējumi šo atskaišu izveidošanā un sagatavošanā nodošanai. Abu intelektuālo produktu galējā izstrāde un nodošana notiks projekta trešajā darbības gadā. Darba grupās un kopīgā apspriedē tika izskatīti un izstrādāti projekta izplatīšanas pasākumu ieteikumi un galvenie punkti, kuri jāievēro projekta izplatīšanas aktivitātes dalībvalstu projekta īstenotājiem. Tika nolemts, ka visās turpmākajās sanāksmēs partnervalstīm ir jāziņo par īstenotajiem izplatīšanas pasākumiem, kuri jāveic līdz 2024.gada beigām, kad noslēdzas projekts. Tika aktualizēta projekta tīmekļa vietnes satura pilnveidošana un katra partnera līdzdalība par projekta laikā izveidoto mācību materiālu, video un kopējo resursu digitālās bibliotēkas papildināšanā un materiālu pievienošanā. Trešajā darba dienā notika izbraukuma pieredzes apmaiņa uz Plovdivu, lai iepazītu kā pilsētvide, vēsturiskais mantojums un laikmetīgās mākslas izpausmes tiek izmantotas gan izglītības procesos, gan veicinot pilsētas kultūrvides pievilcību tās apmeklētājiem.

Projekta koordinatore: Ērodeja Kirillova