Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

26.03.2018 kur : Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde "Zemīte"

dsc_6456.jpgVai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

Aizvien svarīgāks globālā mērogā kļūst jautājums, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā lietot uzturu ik dienas ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību.

Šoreiz mūsu skolēniem 1.-9.klasei to palīdzēja izzināt uztura speciāliste Guna Rijkure. Pēc plašas prezentācijas visi aizdomājās, vai nākamajam uzdevumam ir paņēmuši pareizās, veselībai noderīgās vielas. Tomēr beigās visas kopīgi pagatavotās sviestmaizes ātri pazuda no šķīvjiem.

Paldies Kandavas domei, kas mūsu skolu iesaistīja savā projektā “Slimību profilakse un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”, skolēni vēl vairāk iedziļinājās savas ekoskolas tēmā. Jā, mēs  “Ēdam atbildīgi!”

Vides pulciņa skolotāja _ O.Tutiņa

ekoskola.jpg

latvia__copy.jpg

printēt