Lapas karte
Zemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas, Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas tiks veikta eksperimentāla mācību programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās. Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.
Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu partneru sadarbību, lai tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos. Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots jauns impulss Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.
Lasīt visu ziņuZemītes sākumskola ir iesaistījusies e-Twinning projektā ar nosaukumu “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals) .
Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Spānija, Itālija un Polija.
Koordinējošā valsts ir Spānija.
Pirmais uzdevums bija izveidot projekta logo. 5.un 6.klases skolēni veidoja tos un trīs labākie no skolas tika izvirzīti balsošanai. Koordinējošās valsts pārstāvis izveidoja prezentāciju ar 22 logo paraugiem. Mūsu uzdevums - apspriest un nobalsot par vislabāko, visglītāko un atbilstošāko projekta tēmai. Balsošanā piedalījās 4.-6.klases skolēni.
Nākamais uzdevums – Helovīna svētki: 1) Jāatrisina šifrēts paziņojums; 2) jāizdejo “Skeleta deja”; 3) jāsagatavo ēdiena recepte.
Ceturtdien, 3.novembrī piedalījāmies tiešsaistes nodarbībā caur Zoom ar skolēniem no projektā iesaistītajām valstīm. Nodarbības laikā katras valsts skolēni norunāja šifrēto paziņojumu un izdejoja ” Skeleta deju” Paldies 6.klases skolēniem Annai Luīzei, Betijai, Keitai un Laurim, kuri aktīvi darbojās tiešsaistes stundā!
Projekta koordinatore Laura Bergmane
Lasīt visu ziņu (16)Zemītes sākumskola uzsāk projektu „Ieraugi, atklāj, saglabā!”. Projekta nolikums šeit:
Nedēļā pirms brīvlaika, Zemītes sākumskola uzsāka dalību projektā “Ieraugi, atklāj, saglabā”. Mūsu uzdevumi ir rosināt skolēnu ilglaicīgu un mērķtiecīgu dabas vides izzināšanu un saglabāšanu, kā arī popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicinot skolēnu uzturēšanos ārā dažādos gadalaikos un laika apstākļos.
Aktivitātē piedalījās skolēni no 1.,2. un 5. klases. Skolēnu grupa devā apskatīt deviņžuburu liepu pie vecās Zemītes ambulances un Birzītes dabas taku. Pa ceļam nobaudījām mežrožu augļus. Ejot mājup gar Vēdzelītes krastiem, ieraudzījām kļavu, kurai bija lielas, krāsainas lapas. Tās salasījām un klasē izveidojām lapu rozītes, kuras katrs mājās uzdāvinās mammai. Ar šo veikumu vēl būs jāstrādā- jāiepazīstina skolas biedri, jāplāno tālākie pasākumi, jo projekts ilgst visu mācību gadu un aktivitātes paredzētas arī vasarā.
Foto un teksts: skolotāja Olita Tutiņa
Lasīt visu ziņu (7)Swedbank Latvija aicināti, 31. oktobrī 2.–4. klašu skolēni visā Latvijā tiešsaistē tika iesaistīti īpašā finanšu pratības iniciatīvā "Naudas diena". Naudas dienā bērni vieglā un aizraujošā veidā uzzināja, kas ir budžets, kā tas top un ekspertu vadībā kopā veidoja klases ekskursijas budžetu. Turklāt diena bija īpaša arī ar to ka skolā varēja ierasties dažādās maskās. Pēc stundām notika Zemītes TN pasākums "Spociņu- jociņu tikšanās" , kurā radošās darbnīcās un kopīgā cienasta gatvošanā tika iesistīti gan klātesošie bērni, gan skolotāji, gan vecāki. Skolotāja Aija darbojās kā vafeļu feja, TN saimniece Ērodeja būrās pa virtuvi lai visiem tiktu kraukšķīgas kartupeļu un desu uzkodas, bet bibliotēkas vadītāja Solvita mudināja kustību aktivitātēm. Pēc pasākuma, daļa skolēnu ar direktores Ramonas un skolotājas Olitas gādību, devās uz skolu lai izbaudītu piedzīvojumu- nakšņošana skolā.
Bet 2.novembra pēcpusdienā skolēni atkal viesojās Zemītes TN lai tiktos ar dzejnieci Dagniju Gudriķi un izzinātu kā top viņas dzejoļi, un to ceļu līdz brīdim, kad tos var jau lasīt grāmatā.
Foto: Aija Lagzdiņa, Ramona Liepiņa Krauja un Ērodeja Kirillova
Lasīt visu ziņu (11)Mārtiņa gailīši dancīti veda....
Zemītes sākumskolā un pirmskolā aizvadīta Mārtiņdiena-tardicionāli latviskajā gadskārtā svinamās rudens beigas un ziemas sākums. Šajā dienā Zemītes sākumskolā paviesojās budelīši vai ķekatnieki, ka nu kurā vietā tos sauc. Ar dziesmām, skolotājas Anitas Geidānes vadībā, pieskandināja senās pils kaktus. Ar dejām, ko mācīja skolotāja Olita Tutiņa, iedvesa visos jautrību un spēku visam turpmākajām darba cēlienam. Ķekatnieku stiprināšanai bija sarūpēts arī mazs cienasts no graudaugiem un pašu žāvētiem āboliem, lai spēks un veselība visiem Mārtiņbērniem garo ziemu pavadot.
Foto: skolotāja Daiga Dzērve
Teksts: skolotāja Olita Tutiņa
Lasīt visu ziņu (18)Lāčplēša diena 1920. gada 11. novembrī tika iedibināta kā Lāčplēša kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena. 1990. gada 3. oktobrī,kad pieņēma likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, 11. novembri noteica par atceres dienu, kurā piemin Latvijas atbrīvošanas karā kritušos karavīrus. Tā 11. novembra nozīme paplašinājās, un tie kļuva par svētkiem, kuros piemin ne vien Lāčplēša kara ordeņa kavalierus , bet visus Latvijas brīvības cīnītājus.
Zemītes sākumskolas skolēni, sadarbībā ar Zemītes TN,devās organizētā lāpu gājienā uz Zemītes pagasta Pavārkalna kapsētu lai godinātu tajā apglabāto Lāčplēša odeņa kavalieru piemiņu un aiznestu svecītes uz viņu atdusas vietām. Pasākumam pievienojās Latvijas armijas kapelāns Uģis Brūklene, kurš aicināja bērnus aizdomāties par patriotisma nozīmi kopīgajā valsts attīstība un dzimtās vietas mīlestībā. Esam pateicīgi par šo cilvēku ieguldījumu pagātnē, lai mēs varētu dzīvot savā valstī tagadnē. Pieminam un atceramies mūsu pagasta ļaudis: Baltaisvilks Aleksandru (1889 – 1956)- LKO kavalieris, militārpersona, virsseržants 4. Valmieras kājnieku pulkā, politiski represētais; Štālu Kārli (1893 – 1966) - LKO kavalieris, kareivis, laukstrādnieks; Timmermani Aleksandru (1896 – 1981)- LKO kavalieris, kaprālis - kuri savu mūžīgo mieru raduši Pavārkalna kapu kalnā un Baumani Kārli (1902 – 1981) - LKO kavalieris, kura atdusas vieta ir Rīgā; Ģelbe Vili (1890 – 1919), kurš pēc nāves, 1921. gadā apbalvots ar III šķiras Lāčplēša Kara ordeni,jo krita par Latviju 1919. gada 19. jūnijā Cēsu kauju laikā un ticis apbedīts Limbažu draudzes kapsētā.
Foto un teksts : skolotāja Aija Ābele un Zemītes TN vadītāja Ērodeja Kirillova
Valsts svētku nedēļa Zemītes sākumskolā un pirmskolā ir pagājusi radoši un darbīgi. Jau otrdien,15.novembrī, katrā klasē un pirmsskolas grupiņās tika sagatavota sava svētku torte. Trešdien,16.novembrī, skolā notika svinīgais koncerts, tortu degustācija un izzinoša spēle par Latviju. Saistībā ar Erasmus+ projektu "Eiropas kultūra", spēlē tika ietverti jautājumi arī par Eiropas Savienību saistībā ar Latvijas valsti, dabu, kultūru. Uz svinīgo koncertu bija uzaicināta arī iepriekšējā Zemītes skolas direktore Vija Šulce un pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha. 17.novembrī kopīgi tika veidota "Sveču Latvija" skolas parkā. Šajā aktivitātē ne tikai tika izveidota gaismiņu pildīta Latvijas kontūra, bet arī izdejotas latviskas rotaļdejas. Pirmskolas grupiņas, paralēli skolas aktivitātēm, iesaistījās reģionālā e-Twinning projektā "Iepazīsti manu apkaimi", kurā kopā ar Kandavas Reģionālās pamatskolas 1.b klasi un Tukuma novada speciālās izglītības iestādes grupiņām, veidoja video apsveikumu Valsts svētkos un foto piedāvājumu galda spēlei, kurā tiks atspoguļotas bērnu izvēlētās vietas viņu apkaimē. Paldies skolas radošajai komandai par svētku nedēļas aktivitāšu nodrosināšanu. Lielu paldies vēlamies izteikt arī skolotājai Mārītei Startei par skolas foajē un zāles noformēšanu svētku laikā.
Foto autori: Ina Kolāte, Ingūna putāne, Aija Lagzdiņa, Olita Tutiņa, Daiga Dzērve, Mārīte Starte
Teksts: Ērodeja Kirillova
Lasīt visu ziņu (55)Zemītes sākumskolas un pirmsskolas rūķi naski rosās, jo Ziemassvētki jau klauvē pie durvīm. Pēc pirmās Adventes, pirmdienā, skolā bija piparkūku svētki un pirmsskola jau pie sapušķotās eglītes uzsāka svētku gaidīšanas laiku. Otrdienā tika atzīmēta vispasaules šokolādes diena ar cepumu greznošanu un šokolādes baudīšanu. Tad notika izpēte un "iekšējā izmeklēšana", kura dzīvnieka pēdas ir atrastas parkā, jo sniegā meža ciemiņš bija atstājis liecību par savu klatbūtni- secinājums sirdij tīkamāks -Ziemssvētku vecīša palīgs, ziemeļbriedis Rūdolfs, apmeklējis skolu. Folkloras pulciņš trešdien devās uz pārezeru, lai pie pagasta palīdzētu rūķim un auniņam atklāt gaismiņas pagasta eglē. Ar bluķa vilkšanu, brīnumu gaismiņu un laba vēlējumu palīdzību, tika iedegti pagasta Ziemassvētku rotājumi. Lai budēļi sasildītu kājas, auniņa vadībā, tika dancots uz nebēdu latviskās rotaļdejas un vēderi sasildīti ar tēju un cepumiem. Skolas parks pamazām pārvēršas mazā Ziemassvētku pilsētiņā- dažādi dzīvnieki, rūķi un pasaku tēli sāk savu svētku gaidīšanas dzīvi, priecējot gan lielus, gan mazus Zemītes ļaudis. Lai visiem gaišas domas un labi darbi palīdz iet šajā tumšākajā gadalaikā uz Ziemassvētku brīnumu!
Foto: Daiga Dzērve, Ingūna Putāne, Olita Tutiņa un Mārīte Starte
Lasīt visu ziņu (23)