Lapas karte
Zemīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Pasākumi

eTwinning Skolu mācībās tiekas skolotāju un skolēnu komandas

09.08.2022 - 11.08.2022 kur : Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde “Zemīte”

Zemītes sākumskolas komanda piedalījās ikgadējā  eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta komandas organizētā īpašā profesionālās pilnveides iespējā “eTwinning Skola” statusu ieguvušajām iestādēm, kas izveidota lai tās atbalstītu ceļā uz kopīgajiem Eiropas mērķiem. Pavasarī, tiekoties ar skolām tiešsaistē, kopīgi, kā lielākais izaicinājums, tika izvirzīts viens no eTwinning pīlāriem – skolēns kā virzītājspēks. Šī mērķa sasniegšanai no 9. līdz 11. augustam Valmierā tika noorganizētas  trīs dienu mācības, kurās piedalījās skolotāji un arī skolēni. Mācībās piedalījās skolotāju un skolēnu komandas no 12 Latvijas izglītības iestādēm, kas ieguvušas “eTwinning Skola” statusu, kopīgi plānoja eTwinning projektus, ņemot vērā tieši skolēnu idejas un ieceres. Dienas bija bagātas ar dažādiem uzdevumiem un  emocionālajiem piedzīvojumiem.   Zemītes sākumskolas komanda saka lielu paldies @eTwinnigLatvia komandai par organizēšanu un idejām. No Zemītes sākumskolas piedalījās skolēns Matīss Blaškovskis un skolotāja Olita Tutiņa.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Erasmus+ projekts “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613)

01.12.2021 - 01.09.2024 kur : Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde “Zemīte”

eiropas-kulturas-kategorijas.jpgZemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas,  Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos  vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas  tiks veikta eksperimentāla mācību  programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās.  Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā  Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.

Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu  partneru sadarbību, lai  tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes  partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas  Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos.  Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots  jauns  impulss  Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem  būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs  iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.

Lasīt visu ziņu
<>
back to top