Zemītes sākumskola

„Vislielākā dāvana” Zemītes skolēniem

19.12.2016 kur : Zemītes tautas nams, Zemītes sākumskola

p1260041.jpgDecembris ir tumšākais gada mēnesis, kā arī dāvanu saņemšanas mēnesis. Šogad, bez ierastajām dāvanām, skolēni varēja tikt pie „Vislielākās dāvanas”.

Mazliet no projekta vēstures:

kopš 1993.gada ASV, Austrālijā un Rietumeiropas valstīs tiek veikta milzīga labdarības akcija, kurā ņem dalību apmēram 50 000 dažādu kristiešu draudzes, skolas un citas organzācijas.

Draudzēs un skolās aicina savus bērnus dalīties Ziemassvētku priekā un ļaut bērniem citās valstīs sastapties ar prieku praktiskā veidā.

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Novērtē zemītnieku veidotos gulbjus

28.10.2016

gulbji.jpgDabas aizsardzības pārvaldes organizētajā radošo darbu konkursā savā vecuma grupā pirmā vieta piešķirta Zemītes pirmskolas un pamatskolas bērniem un viņu veidotajiem gulbjiem. 

Kopumā konkursā piedalījušies 200 interesentu, kas gulbjus veidoja visdažādākajās tehnikās - zīmēja, gleznoja, adīja, veidoja kolāžas, modelēja un pat apvienoja vairākas tehnikas. Tomēr būtiski, skaidro DAP dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa, ka konkursā tika vērtēta ne vien darba mākslinieciskā, bet arī izzinošā vērtība. Proti, autoriem darbiem bija jāpievieno skaidrojošā informācija par gulbju migrāciju, ligzdošanu, barošanu u.c. 

Lasīt visu ziņu

Miķeļdiena Zemītes skolas bērnudārzā

img_20160929_101627.jpgBērnudārzā Miķeļdienā ieradās daudz ciemiņu. Ieradās Rudens (audzinātāja O.Tutiņa), kas pastāstīja par rudeni, tā nosaukumu. Visi kopā aplūkoja ražas krājumus. Neiztika arī bez Miķeļa, kuram vajadzēja parādīt rotaļas un noskaitīt tautasdziesmas. Lielākie 5-6-gadnieki nodziedāja tautasdziesmas gan par rudeni, gan par putniem. Aiz aizkariem bija paslēpies Jumītis, kas palielījās ar saviem dubulto augu krājumiem. Viņš gribēja redzēt kā bērni vāca ražu. To parādīja organizējot stafetes. Gāja ļoti jautri un interesanti. Nobeigumā visi cienājās ar jauno ražu. Gaidīsim Miķeli nākamgad!

Miķeļdienās jautrojās O.Tutiņa

Zemītes skolēni “Zaļās klases” nometnē

07.07.2016

20160706_123919.jpgVasara, zaļa zāle, zaļas lapas un skolēniem jūlijā “Zaļā klases” nometne. Tajā  jaunas zināšanas, jūras gaiss un ūdens labsajūtai, patīkamas emocijas. Tās ir vērtības, ko nometnē pavadītajās dienās guva “Latvijas Finiera” Zaļās klases konkursa dalībnieki un organizatori, jo pasākumu noslēgums notika pie jūras – “Latvijas Finiera” kempingā “Abragciems”.

Šogad 1.reizi vietu starptautiskajā Baltijas valstu nometnē ieguva arī Zemītes pamatskolas komanda. Lai tiktu līdz tam, jau iepriekš bija kārtīgi jāizpēta kosmosa tēma. Mājās bija jāuzfilmē pašradīta filma par dzīvošanu uz Marsu, kā arī jāsameklē atbildes uz jautājumiem par kosmosa tehnoloģijām. Nometnē bija gan jāsacenšas fiziskās aktivitātēs, gan jāparāda zināšanas aizpildot testa anketas. Visinteresantākās skolēniem likās “Z(in)oo” centra veidotās aktivitātes un rādītie eksperimenti. Tos bērni bija gatavi skatīties vēl un vēl. Par konkursā savākto punktu skaitu nebija visi apmierināti, bet nakts diskotēka un tusiņš teltī, atrakciju apmeklējums un lieliskā ēdināšana visas raizes atņēma. Galvenais jau bija- laba laika pavadīšana vienaudžu pulkā. Tagad atliek gaidīt nākamā konkursa nolikumu, lai atkal turp dotos citu gadu.

Olita Tutiņa, Zemītes pamatskola skolotāja

printēt

Skolēni eksperimentē Rīgā

29.02.2016

zantes-un-zemites-skolas-parstavji.jpg29.februārī Rīgā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentē”, kuru organizēja Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs „Rīgas Dabaszinību skola”,sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti.

Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu aktīvu vides izzināšanu un

aktivizēt un popularizēt pētniecisko darbību, kā arī aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu izglītības iestādēs.

Pasākumā piedalījās skolēni no visas Latvijas dažādām skolām. Konkurence liela.

No Kandavas novada forumā piedalījās 2 skolas. Zantes pamatskolas 5.klases skolniece Beāte Dišlere lieliski parādīja savas prasmes saimnieciskajos jautājumos un demonstrēja kā pagatavot „ Ekolģisko uzkopšanas līdzekli”, kā arī tur pat nodemonstrēja tā darbību. Atbalstīja Beātes centienus skolotāja Zaiga Puriņa.

Zemītes pamatskolas 4.klases skolnieks Emīls Zandbergs demonstrēja savu pētījumu par pašgatavota termosa veidošanu un lietderību. Žūrijai tika parādīts, kā no rīta ielietā tēja saglabājusi siltumu. Eksperimentēts bija ļoti daudz. Konsultēja skolotāja Olita Tutiņa.

Balvā visiem tika ekskursija pa „gudro māju” LU Dabaszinātņu centru un demonstrējumi ķīmijas laboratorijā. Vēl visi bērni par darbu saņēma pateicības un nelielu dāvaniņu, bet Emīlam Zandbergam piešķirta 1.vieta un „Ilustrētā Junioriem” abonements. Nobeigumā izskanēja vēlējums- neapstāties savos meklējumos, tad varēs visi tikties atkal nākamgad.

Klāt bija un pierakstīja- Olita Tutiņa, Zemītes pamatskolas skolotāja

printēt

SMU Ziemassvētku gadatirgus Riga Plaza

12.12.2015

12357158_1060207194014053_7954921299647812996_o.jpg12.12.2015. norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un modes un izklaides centru Rīga Plazarīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas. Zemītes pamatskolu pārstāvēja SMU “Mīļlietiņas”, kur varēja iegādāties sadzīvē noderīgas mīļlietiņas.

printēt

Zemītes pamatskola izcīna 2. vietu SIA «Rehau» inovāciju konkursā

30.10.2015

rehau.jpgLogi ir katram namam, un ikviens caur tiem lūkojas uz pasauli. Laikā, kad cilvēki pievērš uzmanību saimniecības attīstībai un apkārtējo lietu modernizācijai, arī logi tiek gatavoti tādi, kas atvieglotu dzīvi.

SIA «Rehau» Rīgā aicināja skolēnus pavērot tos savā apkārtnē un ieteikt savas idejas inovācijām, piedaloties konkursā «Logi šodien un rīt». Starp vairākām skolām, kas bija iesūtījušas savus darbus, Zemītes pamatskola tika augsti novērtēta un ieguva 2. vietu. Balvā skola saņēma mūsdienīgu meteoroloģisko staciju, ko skolēni varēs izmantot savos pētījumos.

Vēl šajā nedēļā skola saņēma apliecinājumu «Sirsnīga skola», ko izsniedza slimību profilakses un veselības centrs. Pateicoties visas skolas skolēnu un skolotāju sadarbībai, skolēni par savām sirsniņām uzzināja daudz jauna. Skolas gaitenī bija informatīvi plakāti, ko skolēni zīmēja skolotājas Mārītes Startes vadībā. Skolotāja Līga Roze organizēja nodarbības laukā – gan skriešanu, gan lēkšanu. Vides pulciņā pie skolotājas Olitas Tutiņas bērni mērīja asinsspiedienu un noteica savu veselības stāvokli.

printēt
<back to top