Zemītes sākumskola

Projekta "Eiropa caur svētkiem" aktivitāte "Eiropas diena"

etv-logo.jpge-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’ (“Europe through Festivals”) aktivitātes maijā un jūnijā.

 3.maijā projektā iesaistītie skolotāji satikās online sanāksmē Zoom platformā, lai apspriestu nākamo projekta uzdevumu tēmai ”Eiropas diena”, kā arī droša interneta noteikumus, projekta izplatīšanu un izvērtējumu.

Uzdevums bija sekojošs: Katras valsts partneris izvēlējās savas valsts ievērojamu un slavenu cilvēku. Šīs slavenības tika sadalītas starp dažādiem partneriem. Partneru veicamais darbs: sagatavot īsu prezentāciju par šo slavenību(  biogrāfija un profesionālās karjera).

 Piedāvātās personības : Itālija - Jovanotti. (dziedātājs); Spānija: Miguel de Cervantes (rakstnieks); Polija – Nikolajs Koperniks (zinātnieks) un Fredric Shopen (komponists). Mēs piedāvājām dzejnieku Imantu Ziedoni, kuru prezentēs skolēni no Polijas. Savukārt  mūsu skolas 5.un 6.klases skolēni gatavoja informāciju, veidoja PowerPoint prezentāciju par itāļu dziedātāju Jovanotti.

Pirmdien, 5.jūnijā tikāmies online tiešsaistē un prezentējām savu tēlu. Paldies skolēniem Annai Luīzei Putānei, Jānim un Kristiānam Pastariem par piedalīšanos šajā pasākumā!

Projekts ir noslēdzies, vēl jāveic izvērtējums. Dalība projektā "Eiropa caur festivāliem" ir veicinājusi starpkultūru izpratnes pieaugumu, kā arī vairoja piederības sajūtu Eiropai. Guvām plašākas zināšanas par citu valstu tradīcijām, gastronomiju un kultūru, salīdzinājām ar savu valsti un novērtējām katru no tām.

Zemītes sākumskolas prezentācija par Jovanotti

Tekstu un foto sagatavoja skolotāja Laura Bergmane

es-logo.jpg

e- Twinning projekts “Eiropa caur svētkiem’’ ( “Europe through Festivals”) aktivitātes gatavojoties Lieldienām

 2x2JsIvQAAAABJRU5ErkJggg==eVmTiyC4UCcAAAAASUVORK5CYII=e-Twinning projekts “Europe through Festivals”

2.semestrī turpinām darboties starptautiskā projektā “Eiropa caur svētkiem’’. Marta sākumā projektā iesaistītie valstu (Latvijas, Spānijas, Polijas un Itālijas) skolotāji satikās online sanāksmē Zoom platformā, lai apspriestu nākamos projekta uzdevumus svētkiem”Lieldienas”.

Marta beigās skolēni vizuālās mākslas skolotājas Mārītes Startes vadībā zīmēja, krāsoja un veidoja  6 Lieldienu apsveikumu pastkartes/plakātus  A3 lielumā katrai projekta skolai. Mūsu apsveikumi jau ir ceļā uz Spāniju, Poliju un Itāliju.

Pirmslieldienu nedēļā tika vārītas un krāsotas olas. Projekta uzdevums: izdekorēt olas ar dažādu Eiropas valstu karogiem un izveidot izstādi.

Angļu valodas stundās 1.- 6.klasēs tika runāts par Lieldienu svinēšanas tradīcijām, izspēlēta minēšanas spēle: Easter True Or False (saite uz spēli: ), pildītas darba lapas un izdziedāta dziesma par trusi Bunny (saite: ) Dziesma tiks izdziedāta tiešsaistes tikšanās reizē ar projektu valstu skolēniem, kura notiks pirmdien, 17.aprīlī.

Pēdējais uzdevums: atrast savas valsts Lieldienu tradicionālo recepti un izgatavot to. Paldies bērnudārza grupiņu bērniem ar audzinātājam Ingunu Daigu, Santu un palīgu Agitu par ēdiena pagatavošanu: Melleņu kūka.

Paldies skolotājai Mārītei un skolotāja palīgam Laurai Stankus par apsveikumu gatavošanu, olu vārīšanu, krāsošanu un fotogrāfēšanu.

Tekstu sagatavoja skolotāja Laura Bergmane

E-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) aktivitātes janvārī

18.01.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2023-01-18-at-10-36-42.jpgKamēr bērni baudīja Ziemassvētku brīvdienas uz mūsu skolu atceļojuši Ziemassvētku apsveikumi no projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) partneriem Selēziešu privātās vidusskolas Polijā.

Foto: Laura Stankus

printēt

E-Twinning projekta “Eiropa caur svētkiem’’(Europe through Festivals) aktivitātes decembrī.

09.12.2022 - 31.12.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-12-15-at-09-49-46.jpgJau novembra beigās saņēmām uzdevumus decembrim: Ziemassvētku tradīcijas. Viens no galvenajiem bija Ziemassvētku apsveikumu kartiņu izgatavošana. 4.-6.klases skolēni kopā izgatavoja apmēram 40 kartiņas, kuras pagājušajā nedēļā aizceļoja uz divām skolā Polijā: Przedszkole Układanka un Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. No vienas skolas jau mēs saņēmām apsveikumus, gaidām vēl no otra skolas.

Nākamais uzdevums: Iedziedāt un ierakstīt kopā ar skolēniem Ziemassvētku dziesmu no mūsu valsts, nosūtīt to partneriem, lai viņi to iemācītos, ierakstītu un augšupielādētu projekta sadaļā TWINSPACE. Mūsu izvēlētā dziesma “Re re rūķītis”

3.uzdevums: Izvēlieties tipisku un vienkāršu recepti, kuru var pagatavot kopā ar skolēniem (sastāvdaļas, receptes soļi, sagatavošana). Recepti var pagatavot dzimtajā valodā un tulkot angļu valodā. Var veidot un ierakstīt video. Ierakstu var veikt dzimtajā valodā un videoklipam pievienot subtitrus angļu valodā. Mūsu skolēnu grupa gatavoja tradicionālo ēdienu: Zirņus ar speķi.

Vēl atlikušie uzdevumi:

  • Receptes iztulkošana;
  • Apgūt vienu Ziemassvētku dziesmu no partnervalstīm.

Paldies 5.-6.klases skolēniem un skolotājām Anitai Geidānei par dziesmu un Ramonai Liepiņai – Kraujai par ēdiena sagatavošanu!

Tekstu sagatavoja: skolotāja Laura Bergmane

Foto: Ramona Liepiņa Krauja

printēt

e-Twinning projekts pirmsskolā "Iepazīsti manu apkaimi"

Galda spēle ar attēliem   (autore Ieva Celma no Tukuma novada speciālās izglītības iestādes)

 Interaktīva spēle ar attēliem (autore Gundega Uzuliņa no Kandavas Reģionālās pamatskolas)whatsapp-image-2022-11-11-at-12-03-41-2.jpg

Zemītes sākumskolas pirmskolas grupiņas, paralēli skolas Patriotu nedēļas aktivitātēm, iesaistījās reģionālā e-Twinning projektā "Iepazīsti manu apkaimi", kurā kopā ar Kandavas Reģionālās pamatskolas 1.b klasi un Tukuma novada speciālās izglītības iestādes grupiņām, veidoja video apsveikumu Valsts svētkos un foto piedāvājumu galda spēlei, kurā tiks atspoguļotas bērnu izvēlētās vietas viņu apkaimē.

Foto attēlu autori spēlēm: Ieva Celma, Gundega Uzuliņa un Daiga Dzērve

Video montāža: Ērodeja Kirillova

Apgūtas jaunas zināšanas un pieredze e-Twining apmācībās

01.11.2022

"Ievads eTwinning"- apmācības

27.10.2022. Skolotāja Ērodeja Kirillova piedalījās 6 stundu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursos “Ievads eTwinning”. Mācību rezultātā Zemītes pirmsskolas grupiņas iesaistījās reģionālā e-Twinning projektā "Iepazīsti manu apkaimi" .

e-Twinning projekts “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals)

01.10.2022 - 01.06.2023 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-10-18-at-11-51-14.jpgZemītes sākumskola ir iesaistījusies e-Twinning projektā ar nosaukumu “Eiropa caur svētkiem’’ (Europe through Festivals) .

 Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Spānija, Itālija un Polija.

Koordinējošā  valsts ir Spānija.

Pirmais uzdevums bija izveidot projekta logo. 5.un 6.klases skolēni veidoja tos un trīs labākie no skolas tika izvirzīti balsošanai. Koordinējošās valsts pārstāvis izveidoja prezentāciju ar 22 logo paraugiem. Mūsu uzdevums - apspriest un nobalsot par vislabāko, visglītāko un atbilstošāko projekta tēmai. Balsošanā piedalījās 4.-6.klases skolēni.

Nākamais uzdevums – Helovīna svētki: 1) Jāatrisina šifrēts paziņojums; 2) jāizdejo “Skeleta deja”; 3) jāsagatavo ēdiena recepte.

Ceturtdien, 3.novembrī piedalījāmies tiešsaistes nodarbībā caur Zoom ar skolēniem no projektā iesaistītajām valstīm. Nodarbības laikā katras valsts skolēni norunāja šifrēto paziņojumu un izdejoja ” Skeleta deju” Paldies 6.klases skolēniem Annai Luīzei, Betijai, Keitai un Laurim, kuri aktīvi darbojās tiešsaistes stundā!

Projekta koordinatore Laura Bergmane

printēt
<back to top