Lapas karte
Zemīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Pasākumi

Zemītes sākumskolas vecāko klašu audzēkņu mācību ekskursija

16.09.2022 kur : Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde "Zemīte"

16.septembrī Zemītes sākumskolas skolēni kopā ar skolotāju Olitu Tutiņu un Aiju Lagzdiņu devās Latvijas valsts meži rīkotajā “ Meža mācību ekspedīcijā”, kura notika Kalvenes mežniecībā.
Mācību ekskursijas mērķis bija radīt interesi par mežu un ar mežu saistītajām norisēm, apzināties cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veidot izpratni par meža saglabāšanu nākamajām paaudzēm, pielietot dzīvē skolā iegūtās zināšanas. Piemēram, atpazīt materiālus, kuri ir gatavoti no koka izejvielām, atpazīt koku sugas, noteikt koku vecumu, augstumu, noteikt meža augsnes skābumu, mēģinājām saprast, kuri ir meža ienaidnieki, saprast pēc kādām pazīmēm notiek meža retināšana, kā iekopt jaunaudzes , uzzinājām cik ātri aug mežs un vēl daudzas citas lietas. Kopā nostaigājām aptuveni 3km pa 10 interesantām, izglītojošām meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Katrā no pieturvietām skolēni pildīja uzdevumus sagatavotajās grāmatiņās. Noslēgumā visi būvēja Leonardo da Vinči tiltu bez naglām, kuram visi varēja droši pāriet pāri.
Arī tā var mācīties!  Liels paldies Latvijas valsts mežiem!

Pirms ekspedīcijas paguvām apskatīt Oskara Kalpaka muzeju un piemiņas vietu “ Airītes” , kur varējām klausīties gides stāstījumā par brīvības cīņām un pulkveža kara gaitām. Muzejā  apskatījām  ekspozīciju, kura sniedza lielisku ieskatu mūsu tautas vēsturē. Paldies sponsoram par šo iespēju!

Skolotāja Aija Lagzdiņa

Lasīt visu ziņu galerija (74)

Erasmus+ projekts “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613)

01.12.2021 - 01.09.2024 kur : Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde "Zemīte"

eiropas-kulturas-kategorijas.jpgZemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas,  Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos  vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas  tiks veikta eksperimentāla mācību  programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās.  Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā  Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.

Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu  partneru sadarbību, lai  tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes  partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas  Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos.  Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots  jauns  impulss  Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem  būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs  iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.

Lasīt visu ziņu
<>
back to top