Lapas karte
Pār Zemītes skolas sarkano jumtu
Jau stārķi un dzērves māj atvadas mums.
Vien skolēnu čalas un zīmes uz bruģa
Par dzīvi un dzeju ļauj priecāties jums.
Zemītes sākumskolā septembra izskaņas nedēļa ir bagāta ar dažādām aktivitātēm un radošiem darbiem. Dzejas dienām veltītā pasākumā 27.septembrī, dzejas mēneša izskaņā, pie skolas notika nu jau par tradīciju kļuvušais Dzejas dienu pasākums ”Dzeja uz bruģa”. Bērnudārza un skolas bērni ar prieku skandēja dažādu autoru dzejoļus, dziedāja dziesmas un dejoja. Kaķi, zaķi, peles, cilvēki, kukaiņi, grāmatas, mājas un citi tēli no dzejoļiem ar bērnu čaklajām rokām nokļuva uz bruģa.
Čaklu roku darināti Miķelīši priecājās uz iebraucamā ceļa apmales par bērnu rosību un priecē skolas viesus un skolēnus. Bet krāšņā Rudens Mandala savus rakstus lepni rāda gan skopajai saulītei, gan parka koku lapotnēm, aicinot tās sākt krāsoties raibajās rudens krāsās,
Teksta un foto autores skolotājas : Ina Kolāte, Aija Lagzdiņa, Ingūna Putāne un Santa Klāsone
Lasīt visu ziņu (43)
29. septembrī Zemītes sākumskolas bērnu dārzā tika atzīmēta Miķeļdiena. Rotaļas mijās ar tautas dziesmu skaitīšanu un dārza labumu degustāciju. Bet 30.septembrī, atzīmējot pasaules sviestmaižu un tējas dienu, pirmsskolas bērni paši gatavoja sev gardas brokastis. Tapa gardas gurķu, tomātu maizītes un tika cepti arī cīsiņi mīklā. Abu pasākumu kopsavilkums- Gardi!!!
Teksts un fotogrāfijas: pirmskolas audzinātāja Ingūna Putāne
Lasīt visu ziņu (13)Zemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas, Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas tiks veikta eksperimentāla mācību programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās. Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.
Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu partneru sadarbību, lai tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos. Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots jauns impulss Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.
Lasīt visu ziņu