Zemītes pamatskola

Skolēni eksperimentē Rīgā

29.02.2016

29.februārī Rīgā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentē”, kuru organizēja Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs „Rīgas Dabaszinību skola”,sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti.

Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu aktīvu vides izzināšanu un

aktivizēt un popularizēt pētniecisko darbību, kā arī aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu izglītības iestādēs.

Pasākumā piedalījās skolēni no visas Latvijas dažādām skolām. Konkurence liela.

No Kandavas novada forumā piedalījās 2 skolas. Zantes pamatskolas 5.klases skolniece Beāte Dišlere lieliski parādīja savas prasmes saimnieciskajos jautājumos un demonstrēja kā pagatavot „ Ekolģisko uzkopšanas līdzekli”, kā arī tur pat nodemonstrēja tā darbību. Atbalstīja Beātes centienus skolotāja Zaiga Puriņa.

Zemītes pamatskolas 4.klases skolnieks Emīls Zandbergs demonstrēja savu pētījumu par pašgatavota termosa veidošanu un lietderību. Žūrijai tika parādīts, kā no rīta ielietā tēja saglabājusi siltumu. Eksperimentēts bija ļoti daudz. Konsultēja skolotāja Olita Tutiņa.

Balvā visiem tika ekskursija pa „gudro māju” LU Dabaszinātņu centru un demonstrējumi ķīmijas laboratorijā. Vēl visi bērni par darbu saņēma pateicības un nelielu dāvaniņu, bet Emīlam Zandbergam piešķirta 1.vieta un „Ilustrētā Junioriem” abonements. Nobeigumā izskanēja vēlējums- neapstāties savos meklējumos, tad varēs visi tikties atkal nākamgad.

Klāt bija un pierakstīja- Olita Tutiņa, Zemītes pamatskolas skolotāja

SMU Ziemassvētku gadatirgus Riga Plaza

12.12.2015

12.12.2015. norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un modes un izklaides centru Rīga Plazarīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas. Zemītes pamatskolu pārstāvēja SMU “Mīļlietiņas”, kur varēja iegādāties sadzīvē noderīgas mīļlietiņas.

Zemītes pamatskola izcīna 2. vietu SIA «Rehau» inovāciju konkursā

30.10.2015

Logi ir katram namam, un ikviens caur tiem lūkojas uz pasauli. Laikā, kad cilvēki pievērš uzmanību saimniecības attīstībai un apkārtējo lietu modernizācijai, arī logi tiek gatavoti tādi, kas atvieglotu dzīvi.

SIA «Rehau» Rīgā aicināja skolēnus pavērot tos savā apkārtnē un ieteikt savas idejas inovācijām, piedaloties konkursā «Logi šodien un rīt». Starp vairākām skolām, kas bija iesūtījušas savus darbus, Zemītes pamatskola tika augsti novērtēta un ieguva 2. vietu. Balvā skola saņēma mūsdienīgu meteoroloģisko staciju, ko skolēni varēs izmantot savos pētījumos.

Vēl šajā nedēļā skola saņēma apliecinājumu «Sirsnīga skola», ko izsniedza slimību profilakses un veselības centrs. Pateicoties visas skolas skolēnu un skolotāju sadarbībai, skolēni par savām sirsniņām uzzināja daudz jauna. Skolas gaitenī bija informatīvi plakāti, ko skolēni zīmēja skolotājas Mārītes Startes vadībā. Skolotāja Līga Roze organizēja nodarbības laukā – gan skriešanu, gan lēkšanu. Vides pulciņā pie skolotājas Olitas Tutiņas bērni mērīja asinsspiedienu un noteica savu veselības stāvokli.

<
mykoobback to top