Par plastmasas lietu un vēja putnu

Mazie 5 un 6 gadnieki Zemītes pamatskolā oktobra mēnesī mācījās par atkritumu šķirošanu. Viņi uzzināja, ka izmētātie plastmasas izstrādājumi patīk vējam. Tas tos nēsā pa gaisu. Lielajam vēja putnam patīk joki, tāpēc plastmasas lietas uzmet gan mākonim, gan dzīvai radībai, gan augiem. “Kāpēcīši” to attēloja lielā kolektīvā darbā par vēja putna darbiem. Bet “Pipariņi” kārtīgi atkritumus šķiroja un izmeta piemērotajos atkritumu grozos. Darbā plastmasas lietus izrotāto koku apdarināja ar konfekšu papīriņiem no 1 bērna jubilejas. Lielos darbus nolēma aizsūtīt uz konkursu par “Plastmasas lietu” projektam “Mammamuntetiem”, bet mazos zīmējumus izvietoja skolas gaitenī, lai arī lielie skolēni padomā par šo problēmu.

Putras diena15.10.2019

Kā jau tas ierasts, arī šogad oktobra sākumā mazie mācījās par putru- kā to iegūt, kā to vārīt. Mācījās par graudiem vārpās. Paplašināja vārdu krājumu par zemkopja darbu. Šogad klāt nāca jaunums. Mums bija jāsagatavo reportāža par pasākumu. Visi darīja, ko spēja, ar aizrautību. Prieks bija liels, jo nobeigumā katrs varēja baudīt gardās un veselīgās putras.

Pasākumā piedalījās un visu pierakstīja- O.Tutiņa

Veselīgā Mārtiņdiena Zemītē

09.11.2018 kur : Zemītes pamatskola

Mārtiņi un ķekatu laiks ir jautrs kopā būšanas pasākums. Tad ir raža novākta un sagatvota ziemai. Var no krājumiem ko pagatavot, kad paēduši, arī dažādās spēlēs un rotaļās izdejoties.

Turpinot iepriekšējā gadā iesākto Ekoskolas programmas veselīgas ēšanas tradīciju, bērndārznieki aicināja palīgā savus vecākus, lai kopīgi pagatavotu veselīgus sakņu-augļu salātus. Vēlāk, izdejojušies ķekatu dejas, veselīgi pamielājās. Kopā bija gan jautrāk, gan garšīgāk. Tā kā viss tas ir bija veselīgi, tad arī svētku nosaukums bija "Veselīgā Mārtiņdiena"
Bet pēcpusdienā Mārtiņdienas atrakcijās jautrojās sākumskolas skolēni. Nobeigumā ar Spēka maizi viņus pabaroja Kandavas novada Iespēju fonds.
Paldies visiem vecākiem un fondam par atbalstu.

Kordinatore- O.Tutiņa

Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

26.03.2018 kur : Zemītes pamatskola

Vai mūsu uzturs un našķi ir veselīgi?

Aizvien svarīgāks globālā mērogā kļūst jautājums, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, arī skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tā kā lietot uzturu ik dienas ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām, kuru skatīšana caur pārtikas prizmu veicina sistēmisku domāšanu un ilustrē to, kā pārtika ietekmē vidi, mūsu veselību.

Mārtiņdienas pasākums

10.11.2017 kur : Zemītes pamatskola

Mārtiņa gailīši un viņu draugi atkal pieskandināja Zemītes skolu. Mārtiņdienas pasākumā bija jautri danči skolotājas Evitas  Ernštreites muzikālā pavadībā. Dejas mijās ar sarunām par šo svētku vēsturisko mantojumu. To izstāstīja skolēni un viņu audzinātājas Solvita, Ginta, Mārīte un Silvija. Bērndārznieki ar savām audzinātājām parādīja īstu ķekatnieku danci  “Gailītis un vistiņa”, kuru viņi bija iemācījušies skolotājas S.Kalinjukas vadībā. Mazo bērnu ansamblīša dziedātās dziesmas pieskandināja mazās skoliņas katru stūri, lai visi nelabie bēg ārā.

Zemītes pamatskola starptautiskajā projektā “Ēdam atbildīgi”

29.09.2017 kur : Zemītes pamatskola

Aizvien svarīgāks kļūst jautājums gan par to, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi

atstāj pārtika, ko ēdam, gan arī par pārtikas sadalījumu pasaulē - tās trūkuma un

pārprodukcijas paradoksu. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, mūsu skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tāpēc šogad Zemītes pamatskolas skolēni, skolotāji un darbinieki ņem līdzdalību projektā „Ēdam atbildīgi!”. Projektā piedalās deviņas Eiropas valstis - Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.