Projekta "European Cultural Project" piektā apmācību sanāksme Prāgā

19.04.2024

pce-prague-group-photo-140424.webpNo 12.04.24. līdz 15.04.24. Zemītes sākumskolas projekta darba grupa piedalījās piektajā apmācību sanāksmē  Čehijā Prāgā. Sanāksmes mērķisbija pieredzes rezultātu apkopošana un no tām gūstamās mācības, galvenie uzdevumi noslēguma starptautiskajai sanāksmei. Pirmajā sanāksmes dienā vadības darba grupas pārstāvji iepazīstināja ar ankešu apkopojumu par projekta dalībnieku zināšanu un prasmju novērtējumu, pamatojoties uz izvirzītajiem mērķiem un to rezultātu analīzes, dalījās  ar jaunumiem projekta tīmekļa vietnē un tiešsaistes resursu bibliotēkas materiāliem. Dienas noslēguma daļā viesojās EUROPEUM Eiropas politikas institūta vecākais pētnieks Vít Havelka ar prezentāciju par tēmu “Brīvības, demokrātijas un tiesiskuma pieņemšana Čehijā”.

Otrajā sanāksmes dienā katra partnervalsts informēja par īstenotajiem un plānotajiem projekta izplatīšanas pasākumiem un aktivitātēm. Tika piedāvātas 2 izstrādātas mācību programmas sākumskolas un vidusskolas līmenim par Eiropas kultūras mācīšanu skolās. Sadaloties darba grupās tika izdiskutēti, veikti ieteikumi un idejas, kuras tēmas, aktivitātes, pamatojoties uz mūsu pieredzi, ir pieņemamas attiecīgajam vecumposmam.

Protams, neizpalika iepazīšanās ar Prāgas kultūrvēsturisko mantojumu: ekskursija pa Pašvaldības namu (Obecní dům) gida pavadībā, džeza mūzikas koncerts džeza klubā un brauciens ar kuģīti pa Vltavas upi.

Tikšanās noslēgumā, projekta darba grupas dalībnieki, izvirzīja un dokumentēja kopīgi paveicamos uzdevumus līdz nākošajam tikšanās noslēguma pasākumam jūnijā, kas notiks Spānijā.

Projekta dalībniece Laura Bergmane