Lapas karte
Zemītes sākumskola

Aktualitātes

Turpinām slidot un darīt labus darbus!

18.01.2024

whatsapp-image-2024-01-16-at-14-33-18.jpgPēc brīvlaika visi čakli pēc stundām darināja gultiņas kaķiem. Izgatavotās gultiņas, pa ceļam uz slidošanu Tukuma ledus hallē, ceļos pie saviem lietotājiem Tukuma dzīvnieku patversmē.

11. janvārī skolas kolektīvs viesojās Pūres KN skolēnu teātra festivālā “Vēl sirsniņās Ziemassvētki” . Festivālā tika izrādīta Zemītes pirmskolēnu un skolēnu Ziemassvētku izrāde un iepazītas arī citu dalībnieku sagatavotās izrādes. Paldies Pūres KN par sirsnīgo uzņemšanu!

16. janvārī Zemītes sākumskolas pirmskolnieki un skolēni paviesojās Tukuma dzīvnieku patversmē, jo šī gada pirmā darba nedēļa pagāja aktīvā darbā, šujot gultiņas kaķīšiem. Mīlestība, kas tika ielikta darbā, atvieglos dienas tur esošajiem. Esam pateicīgi par iespēju apmeklēt patversmi, noklausīties stāstus par dažu cilvēku bezrūpīgo attieksmi pret dzīvniekiem, kas bērnos raisīja pārdomas cilvēku saistībām un attieksmi pret saviem mīļdzīvniekiem. Lai izturība patversmes darbiniekiem!

18. janvārī akcijai "Gaismas ceļš" Nacionālajā bibliotēkā bija nozīmīga 10 gadu jubileja. Mūsu skoliņā pēc 5.stundas organizējām zibakciju "Grāmatu draugu ķēde", lai jaunā paaudze paplašinātu interešu loku, varbūt nākotnē paši izmantos gūto pieredzi kādā pasākumā.

Foto: Ingūna Putāne, Olita Tutiņa, Daiga Dzērve, Mārīte Starte

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Ziemassvētku gaidīšana un svinēšana skolā un pirmskolā

22.12.2023

40855262768194001181776884387228834144799686n.jpgZemītes skolā rūķi un sniegavīri, raganas, zēni un meitenes ir brīnumu gaidās. Paldies pirmsskolas skolotājām Santai, Ingūna. Paldies Agitai un skolas pedagogiem- Inai, Ērodejai, Anitai, Mārītei, Olitai, Daigai, Laurai kā arī skolas tehniskajiem darbiniekiem. Paldies mūsu pagasta pārvaldniece Ritai, bibliotekārei Solvitai, Zemītes tautas nama darbiniecei Sandrai, Vānes sākumskolas bērniem un pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem, visiem vecākiem kuri bija klāt brīnuma sagaidīšanas vakarā.

Foto: Daiga Dzērve, Olita Tutiņa, Ramona Liepiņa Krauja, Ina Kolāte, Mārīte Strate, Ingūna Putāne

Lasīt visu ziņu galerija (35)

Dalība starptautiskajā GLOBE konferencē

02.11.2023

20231019153151-globe2.jpgStarptautiskā vides zinātnes un izglītības GLOBE konferencē 16. - 20. oktobrī Rīgā, kopā ar 25 valstu skolotājiem, piedalījās skolotāja Olita Tutiņa no Zemītes sākumskolas.

GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) ir starptautiska vides izglītības programma, kurā skolēni izpēta globālas vides problēmas, veicot atmosfēras, ūdeņu, augsnes, zemsedzes pētījumus, un veido Pasaules mēroga datu bāzi internetā.

Konferencē Rīgā skolotāji piedalījās diskusijās un mācību semināros par vides izglītības tematiem, kas ir piemēroti dažādiem prasmju līmeņiem un dažādām vecumgrupām. Skolotāja Olita dalījās pieredzē par mākoņu novērošanas prasmēm un dartu reģistrēšanu sākumskolā.
Konferences dalībnieki devās vizītē uz  Mālpils vidusskolu, kur iepazinās ar skolu un kolēģu pieredzi GLOBE īstenošanā. Vēl apmeklēja Dabas māju Siguldā, kur uzzināja par vides izglītības iespējām Latvijā.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Sveikti konkursa “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā” uzvarētāji. Arī mēs esam to skaitā - Zemītes Pils (sākumskola)

14.10.2023

sakopt-ip-tukuma-nov-23.jpg14. oktobrī Tukuma 2. vidusskolā aizvadīts tradicionālais “Smukuma seminārs”, kurā tika sveikti konkursa “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā” šī gada uzvarētāji. Konkursa laureātiem bija unikāla iespēja smelties jaunas idejas stāstījumos par aktuālajām tendencēm dārzkopībā pasaulē, Latvijā un Tukuma novadā.

Semināru atklāja Tukuma tūrisma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova un pašvaldības izpilddirektora vietniece Baiba Pļaviņa, runās akcentējot, cik daudz Tukuma novadā ir dārzkopības entuziastu un gaumīgi sakoptu īpašumu, kas padara mūsu novadu skaistu un neatkārtojamu.

Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns sveica apvienības teritorijas laureātus. Atzina, ka konkursā redzētās skaistās saimniecības un dārzi, pašvaldībai dod lielāku motivāciju rūpēties par savu teritoriju, lai neatpaliktu no iedzīvotājiem. Viņš novēlēja visiem, lai pietiek zemes un laika, lai spētu dārzā vai savā saimniecībā īstenot visas skaistās ieceres.

Klātesošos sveica Tukuma 2. vidusskolas direktore Anita Locāne, uzsverot, cik nozīmīgs ir ikviena ieguldījums vides skaistuma veicināšanā – viss var izdodas tad, ja uzticētie pienākumi tiek veikti ar rūpību, atbildību un mīlestību pret darbu.

Semināra pirmo lekciju vadīja pašvaldības Tūrisma un mantojuma attīstības nodaļas vadītāja, TIC vadītāja Ingrīda Smuškova. Viņa dalījās pieredzē par to, kāds Tukums un novads izskatījies dažādos laikos, uzsverot to, ka izsenis Tukums ir pazīstams kā dārzu un puķu pilsēta.

Tāpat uzstājās pieredzes bagātais liebiekārtošanas uzņēmuma SIA “Labie koki” vadītājs, arborists un dārznieks Edgars Neilands. Speciālists dalījās profesionālajā pieredzē par aktuālajām tendencēm dārzkopībā: par pieredzi koku slimību apkarošanā, publisko apstādījumu dažādām alternatīvām, apstādījumu multifunkcionalitāti, vietējo sugu priekšrocībām, kā arī lielajām un mazajām arhitektūras formām, kas ir ne vien skaistuma veicinātāji, bet arī videi draudzīgi risinājumi.

Pasākuma otrajā daļā notika laureātu apbalvošana un loterija. Balvas pasniedza Tukuma novada priekšsēdētājs Gundars Važa, izpilddirektora vietniece Baiba Pļaviņa un pagastu pārvalžu vadītāji.

Par konkursa "Sakoptākais īpašums Tukuma novadā" uzvarētājiem atzīti seši īpašumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā:

  • “Lauciņi”, Cēres pagasts;
  • “Smilgāji”, Vānes pagasts;
  • Zemītes pils, Zemītes pagasts;
  • “Skaistkalni”, Grenči, Zemītes pagasts;
  • Keramikas veikals-darbnīca “Melone”, Tirgus laukums 4, Kandava;
  • Daudzdzīvokļu māja “Saulītes”, Kandava.

Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā, paldies par īpašumu kopšanā ieguldīto darbu un mīlestību!

Raksta avots: http://kandava.lv/notikumi/145...

Paldies visai komandai kas strādā un dara mūsu Zemītes skolas pils parku skaistu!!! (Ramona Liepiņa Krauja)

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Skolotāju diena Zemītes sākumskolā

05.10.2023

38784635920815881088712786451673247646561451n.jpgSkolotājas patīkami pārsteidza mūsu lielākie- 6.klase, kuri noorganizēja skolotājām svētkus. Kopā ar skolotāju Anitu Geidāni veltīja skanīgus vārdus skolotājām. Pirms tam katrs no viņiem iejutās skolotāja lomā un novadīja 1 mācību stundu. Paldies par brīnišķīgo dienu gan bērniem, gan atbalstītājiem vecākiem!

Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Dabaszinību ietvaros mācību stunda dabā!

21.09.2023

whatsapp-image-2023-09-20-at-12-48-33-1.jpg20.septembrī Zemītes sākumskolas skolēni devās dabā lai praktiski iepazītu dažadus dabas objektus skolas apkaimē un darbotos ar dabas materiāliem. 2.- 6.kl. skolēni darbojās ne tikai dabas zinībās, bet arī arī dizainā veidoja savus personalizētos trauciņus ar dabas materiāliem. Tika noorganizēts arī mazs pikniks, jo bērni cienājās ar skolotāju sarūpētām maizītēm un tēju.1.klase jau izgāja šo taku kopā ar pirmsskolas grupām pagājušajā nedēļā - 13. septembrī pārgājienā uz Birzītes dabas taku devās bērnudārza grupiņas - Pogas un Kukainīši, kopā ar 1.klases skolēniem. Dabas zinības, valoda, matemātika, sports. Mērķis bija tuvāk iepazīt kokus, krūmus, lapsu alas, sēnes. Protams ceļā sastapām arī gliemežus, tārpiņus. Kopā nogājām pāri par 8000 soļiem.

Teksts: Laura Bergmane un Daiga Dzērve

Foto: Jana Danute, Daiga Dzērve

Lasīt visu ziņu galerija (34)

Mēs ar tēti - kolosāli!

Mēs lepojamies ar saviem skolēnu tētiem! Un liels paldies, tiem drosmīgajiem, kuri atsaucās aicinājumam un iesūtīja fotomirkļus, kuros viņi ir kopā ar saviem bērniem!!! Lai visiem jauks un pozitīvām emocijām bagāts rudens!

Lasīt visu ziņu
<>
back to top