Zemītes pamatskolas Comenius vizīte Īrijā

dscn0488.jpgComenius skolu daudzpusējās partnerības projekta „Trīs ir maģisks skaitlis – samazini, izlieto vēlreiz, pārstrādā” ietvaros Zemītes pamatskolas delegācija no 7.- 11. novembrim viesojās Īrijā, kur notika pirmā partneru vizīte. Mūsu galapunkts bija pilsēta Kilarnija (Killarney), kura atrodas Īrijas augstākās kalnu grēdas pakājē. Mēs bijām 19 skolotāji no 9 Eiropas valstīm. Mobilitātes ietvaros mēs apmeklējām partnerskolu – Glenfleskas nacionālo skolu (Glenflesk NS),kura ir katoļticības sākumskola un atrodas 12 kilometru attālumā no pilsētas centra. Šajā skolā mācās tikai 28 skolēni no 1. – 6.klasei un strādā 2 skolotāji. Ir arī bērnudārza grupiņa. Skolā ir tikai 2 plašas klašu telpas, kuras ir aprīkotas ar interaktīvām tāfelēm un datoriem. Mums bija iespēja pavērot skolēnus mācību procesā, kā arī brīvajā laikā. Skolēni ir ļoti atraktīvi, droši, aktīvi futbola spēlētāji un muzikāli. Katrs skolēns mācās spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Katra projekta partnervalsts prezentēja savu skolu un skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus. Pēc katras valsts prezentācijas sekoja muzikāls priekšnesums – dziesmas angļu vai īru valodā dažādu mūzikas instrumentu pavadībā.

Vizītes laikā notika projekta koordinatoru sanāksme, kuru vadīja mūsu lielais koordinators Mike Carew no Anglijas skolas. Sanāksmē vienojāmies par turpmākajiem uzdevumiem, apmainījāmies ar katras skolas izveidoto „Locality book”(informācija par skolu, pagastu, valsti u.c.) kā arī nākamo starptautisko vizīšu laikiem. Vienojāmies, ka katra skola atspoguļos savu darbu kopēji izveidotā mājas lapā – a Wiki Wiki web.

Otrā vizītes dienā ciemojāmies koledžā – St. Brendan’s College Killarney.

Neizpalika arī ekskursija pa Kilarnijas skaistākajām vietām. Kilarnijas Nacionālais parks ietver pasakaini skaistas vietas ar ūdenskritumiem, ērtām mašīnu piestātnēm, ezeriem. Ross Castle – 15. gadsimta atjaunotā pils, kurai apkārt atrodas nocietināts mūris, Muckross House and Gardens – Makrosa māja un dārzs ir 19.gs. celta liela māja ar milzīgu dārzu un 14. gadsimtā būvēto abatiju- kā sava veida Botāniskais dārzs. Tālāk mūsu ceļš veda uz Torc ūdenskritumu, kurš ir 18 metrus augsts. Ladies View („Dāmu dabasskati”) ir patiešām izsmalcināts dabasskats no klinšu korēm uz ieleju, ezeru, klintīm. Savukārt, Gap of Dunloe ir vieta, kur savienojas 2 nogāzes, veidojot tādu kā ieleju.

Šī vizīte bija ļoti labi noorganizēta. Liels paldies uzņemošajai partnerskolai un tās skolas direktoram Paulam Favieram! Mājās atgriezāmies ar jauniem iespaidiem un idejām. Esam ieguvušas jaunus draugus. Nākamā tikšanās notiks Dānijā 2013. gada martā.

Projekta koordinatore Laura Bergmane un skolas direktore Maruta Vilumsone, Zemītes pamatskola