Zemītes sākumskola

Ticiet vai nē, mēs iestādījām BIKSES!

22.04.2021

176078036_3818643664920030_742590597856934479_n.jpgZemītes sākumskolas skolēni rosīgi darbojas savā mazdārziņā. Pavasaris ir atnesis mazā zemes gabaliņa brīnumainās pārvērtības un rudenī iesāktajai dobei ar dabiskās pļavas kvadrātmetru jau pievienojusies siltumnīca un top jaunas dobes, kas gaidīs savus stādus un sēklu guldījumus vasaras un norudens ražai. Un ticiet vai ne, bet  savu vietu mazdārziņā atrada arī koši baltas kokvilnas bikses. Te varētu rasties jautājums, vai ar bikšu stādīšanu nav kaut kas greizi, bet nē! Jo skolas direktore atsaucās “eAgronom Latvija” aicinājuma piedalīties pētījumā kā vienkāršā un aizraujošā veidā pārbaudīt savu lauku augsnes kvalitāti? Uzdevums bija vienkāršs - jāiesaistās  eAgronom rīkotajā sacensībā "Bikses augsnē 2021", kuras pamatā ir pasaulslavenais koncepts "Soil Your Undies"! Viss, kas jādara, ir:

✅     Jāpiereģistrējas sacensībai

✅     Jāsagaida, kad no rīkotāja  saņems kokvilnas bikses

✅     Jāierok tās augsnē uz 2–3 mēnešiem un jāatsūta rīkotājam  fotoattēls no eAgronom jaunā lauku apsekošanas moduļa

✅    Jūlijā jāizrok bikses, lai analizētu augsnes kvalitāti un to, cik ļoti bikses ir sadalījušās

Nu ko, arī Zemītes sākumskolas dārziņā, bikses ir iestādītas !

Ja rodas interese, par šo projektu vairāk varat izlasīt: https://eagronom.com/lv/bikses-augsne-2021

<back to top