Lapas karte
Zemītes sākumskola

EKO skola

Mārtiņdienas pasākums

10.11.2017 kur : Zemītes sākumskola

dsc_5562.jpgMārtiņa gailīši un viņu draugi atkal pieskandināja Zemītes skolu. Mārtiņdienas pasākumā bija jautri danči skolotājas Evitas  Ernštreites muzikālā pavadībā. Dejas mijās ar sarunām par šo svētku vēsturisko mantojumu. To izstāstīja skolēni un viņu audzinātājas Solvita, Ginta, Mārīte un Silvija. Bērndārznieki ar savām audzinātājām parādīja īstu ķekatnieku danci  “Gailītis un vistiņa”, kuru viņi bija iemācījušies skolotājas S.Kalinjukas vadībā. Mazo bērnu ansamblīša dziedātās dziesmas pieskandināja mazās skoliņas katru stūri, lai visi nelabie bēg ārā.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Zemītes pamatskola starptautiskajā projektā “Ēdam atbildīgi”

29.09.2017 kur : Zemītes sākumskola

latvia__copy.jpgAizvien svarīgāks kļūst jautājums gan par to, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi

atstāj pārtika, ko ēdam, gan arī par pārtikas sadalījumu pasaulē - tās trūkuma un

pārprodukcijas paradoksu. Sākot apzināties atbildību par savu ķermeni, mūsu skolēni var sākt aizdomāties par pārtikas ietekmi uz vidi un cilvēku. Tāpēc šogad Zemītes pamatskolas skolēni, skolotāji un darbinieki ņem līdzdalību projektā „Ēdam atbildīgi!”. Projektā piedalās deviņas Eiropas valstis - Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

EKO skola

eko-skola-loga.jpg

ekoskola.jpgEkoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Bet  šī programma neaprobežojas tikai  ar vides pārvaldību skolā, jo tā  veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi  un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

Zemītes pamatskola darbību programmā uzsāka 2011.gadā.

Skolā darbojas eko-padome, kuras vadību 2013./14.m.g. aktīvistu padome uzticēja 7.klases skolniecei Madarai  Sjanitai.

Kopīgi skolēnu grupa ir veikusi Skolas Vides pārskatu, lai varētu plānot darbību mācību gada garumā. Pēc tā ir sastādīts skolas Vides rīcības plāns. Ikmēneša sanāksmēs notiek izvērtēšana. Saistībā ar mācību procesu skolēni veic eksperimentus un tos demonstrē gan skolā, gan novadā. Katru gadu komandas piedalās Vides spēlēs.

Skolēni aktīvi piedalās skolas apkārtnes sakopšanas darbos – grābjot lapas parkā, absolventi – stādot rozes pie skolas parādes durvīm, kā arī ievērojot kārtību skolas apkārtnē. Visi jau vairākus gadus piedalās atkritumu šķirošanā un nodošanā pārstrādes punktiem – gan makulatūru, gan baterijas. Piesaistīti tiek arī pagasta iedzīvotāji ar saviem pārstrādei nododamiem resursiem. Par to skolēni saņēmuši bezmaksas zīmēšanas papīru , gan pasākuma apmeklējumus Mežaparkā, gan jaukus un izglītojošus materiālus stundām skolotāji.

Vairākus gadus skolēni, skolotāju vadībā, piedalās „Mammadaba” programmā, kur visiem kopīgi jāgatavo putnu būri un jāizliek kokos, gan jāstāda jauni meži, gan jāpiedalās izglītojošos pasākumos. Tas ir ļoti aizraujoši.

2013./14.m.g. skolas mērķis ir strādāt pie temata „Mežs”, jo rudenī 9.klases skolēni palīdzēja vienā saimniecībā stādīt ozolu birzi, bet pavasarī 4.klase dosies palīgā LVM stādīt eglītes.

<>
back to top