Zemītes sākumskola

Stāstniece Ella

10.12.2019

ella1.jpgSestdien, Rīgā Latviešu biedrības namā norisinājās “Teci, teci valodiņa” valsts mēroga konkurss, kurā piedalījās Ella Pētersone no Zemītes pamatskolas.

 Katrs stāstnieks atsevišķi varēja izstāstīt un visi kopā klausīties visdažādākās tautas pasakas, mīļākās anekdotes un visneticamākos dzīvesstāstus. Dažāda vecuma bērni  stājās klausītāju priekšā un demonstrēja savas runas prasmes. Katram ar savu runu vajadzēja pārliecināt auditoriju, ka viņa stāsts ir visinteresantākais, vajadzēja noturēt auditorijas uzmanību, kā arī tradicionālo materiālu pasniegt interesanti un saprotami jebkuram.

Ella to varēja, tāpēc saņēma 2.pakāpes “Lielā stāstnieka” diplomu un pateicības dāvaniņu.

Latvijas svētku mēnesis Zemītē

20.11.2019

69855827_153154666062040_8113991909967396864_n.jpgZemītes pagastā Latvijas 101.gadadiena tika godināta ar dažādām aktivitātēm gan skolas, gan pagasta mērogā. Viss novembra mēnesis ir ierakstījies patriotisma veicināšanas un valstiski nozīmīgu pasākumu zīmē.

Jau 6.novembrī septīto līdz devīto klašu skolēni viesojās Latvijas Armijas Ādažu militārajā bāzē, Ādažu novadā,  Kadagā, “Ūdensrožu parkā”, kur Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Militārais dienests- iespējas un prasības” ietvaros skolēni iepazina militārās jomas darba vidi, tehniku un ekipējumu. Skolēniem tika  nodrošināta iespēja iepazīties ar izglītības, prakses un darba iespējas militārajā sektorā.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Mārtiņbērni danci veda

12.11.2019

mart5.jpgArī šogad Mārtiņbērni danci veda, tikai tas notika Zemītes klubā. Bija gan dejas, gan dziedāšana, gan ticējumu pārbaude, gan garda mielošanās ar augļiem un dārzeņiem, ko sagādāja nama saimnieki lielā Āzene un Sunītis.

Par plastmasas lietu un vēja putnu

plast3.jpgMazie 5 un 6 gadnieki Zemītes pamatskolā oktobra mēnesī mācījās par atkritumu šķirošanu. Viņi uzzināja, ka izmētātie plastmasas izstrādājumi patīk vējam. Tas tos nēsā pa gaisu. Lielajam vēja putnam patīk joki, tāpēc plastmasas lietas uzmet gan mākonim, gan dzīvai radībai, gan augiem. “Kāpēcīši” to attēloja lielā kolektīvā darbā par vēja putna darbiem. Bet “Pipariņi” kārtīgi atkritumus šķiroja un izmeta piemērotajos atkritumu grozos. Darbā plastmasas lietus izrotāto koku apdarināja ar konfekšu papīriņiem no 1 bērna jubilejas. Lielos darbus nolēma aizsūtīt uz konkursu par “Plastmasas lietu” projektam “Mammamuntetiem”, bet mazos zīmējumus izvietoja skolas gaitenī, lai arī lielie skolēni padomā par šo problēmu.

Bija pasākums kopā ar Kandavas novada biedrību jauniešiem

17.10.2019

 Sāc ar sevi!
Ar šādu aicinājumu skolā ieradās biedrības “Kandavas novada jauniešiem” pārstāji, lai runātu par atkritumu problēmu pasaulē, par atkritumu šķirošanu un bez atkritumu dzīves veidu. Ar konkrētiem faktiem viņi mācēja ieinteresēt mūsu skolas jauniešus un aicināja uz sarunām. Sarunas bija abpusēji interesantas. Bet vislabākā bija praktiskā daļa ar vairākkārt izmantojamās vaska drānas pagatavošanu. Arī daži jaunāko klašu bērni ieinteresējās par vaska drānu, tāpēc lielākajiem censoņiem neliedza prieku izmēģināt pagatavot šo nozīmīgo lietu.
 Vēl tik atliek izpildīt pēdējos uzdevumus, lai palīdzētu pašiem tikt skaidrībā par atkritumiem sev apkārt, gan arī biedrības jauniešiem apkopot datus. Gaidām atkal jaunus ierosinājumus, jo tas palīdz skolai un skolēniem darboties jaunajā kompetenču programmā.


Sadarbībā piedalījās- O.Tutiņa

zero1.jpg

Karjeras nedēļas pasākumi Zemītes pamatskolā

15.10.2019

Zemītes pamatskolā karjeras nedēļas ietvaros ir notikušas interesantas aktivitātes un tikšanās ar cilvēkiem, kas labprāt dalījās savās amatu prasmēs un iepazīstināja skolēnus ar sava darba procesiem un aktualitātēm.

Pirmsskolas grupiņas 15.10. tikās  ar pašvaldības policistu Rihardu Zariņu un iepazinās ar policista profesiju un atjaunoja savas zināšanas par uzvedības un drošības jautājumiem, kas sekmē labu iekļaušanos sabiedrībā un vispārpieņemtajās uzvedības normās.

Bet 16.10. grupiņās ciemojās putnu pētniece un fotogrāfe Veronika Ragauska, lai iepazīstinātu bērnus ar savu aizraušanos – putnu pētīšanu, viņu migrācijas un ligzdošanas paradumu fiksēšanu Zemītes pagastā. Paralēli foto albūmu skatīšanai un sarunām tika skarts arī ornitologa profesijas izzināšanas jautājums, darba pienākumi un to veikšanai nepieciešamās prasmes.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Ar Cūkmenu jaunajā mācību gadā

17.10.2019

Latvijā, kā jau mežu zemē, koku un mežu ir daudz. Apkārt mūsu skolai vien aug dažādu sugu koki. Bet, kur meži, tur arī Cūkmens. Šajā nedēļā viņš nevarēja pabraukt garām mūsu skolai, jo mazie bērndārznieki izteikuši vēlēšanos kļūt par Cūkmena detektīviem. Pats galvenais vīrs izsniedza materiālus, pastāstīja, kas būs jādara. Viņš kopā ar bērniem nodziedāja Cūkmena himnu, kā arī izdejoja deju. Brīnišķīgs pasākums. Tagad pašiem bērniem soli pa solim jākļūst būs par detektīviem, lai varbūt vēl kādu reizi satikties un sistu ķepā Cūkmenam.
Vides pulciņa vadītāja- O.Tutiņa

cuk2.jpg

<back to top