Labo darbu nedēļa

07.10.2019 - 13.10.2019

Akcija “Labo darbu nedēļa” 2019.gadā  Latvijā norisinās no 7.-13. Oktobrim un šīs akcijas mērķis ir mudināt ikvienu labiem darbiem, parādīt, cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana un cik tā ir nozīmīga. Jo vienreiz izdarot kaut ko labu, Tu saproti, ka tas ir vienkārši un sagādā dubultu prieku - gan Tev pašam, gan tam, kurš iepriecināts!

Mācāmies būt atbildīgi

"Gājiens nākotnei" ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalās vairāk kā miljons dalībnieku. Piektdien  Rīgā ar šo akciju " Gājiens nākotnei" dalībnieki pievērsa politiķu uzmanību klimata pārmaiņām. Zemītes pamatskolai, kā ekoskolai, un tās kolektīvam bija interesanti atbalstīt šādu pasākumu, tāpēc gan bērnudārza grupas, gan skolēni pārrunāja, ko var paši uz vietas darīt vides sakārtošanā, atkritumu mazināšanā. Tādēļ visi zīmēja plakātus, devās kopīgā gājienā pa Zemītes centru, lai liktu pārdomāt katra nākotnes cilvēka atbildību.

Piedzīvojums “4 valstis, 4 grāmatas” ir beidzies

Pagājuši divi gadi, tagad Zemītes pamatskolā ir noslēdzies Erasmus+ projekts “4 valstis, 4 grāmatas”. Tas aizsākās kā liels piedzīvojums tādai mazai Zemītei, jo radās iespēja gan skolēniem, gan skolotājiem sadarboties ar ārvalstu skolām. Projektā piedalījās Lietuvas pilsētas Šakiai Slaviku pamatskola, Rumānijas scoala gimnazială " Petru mușat " no Siretas pilsētas, no Latvijas Zemītes pamatskola un sadarbības ierosinātāji no Turcijas Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā.

Erasmus+ projekta “4 countrys 4 books” noslēgums Turcijā

18.06.2019 - 22.06.2019 kur : Zemītes sākumskola

Kad citi Latvijā gatavojās vasaras lielākajam pasākumam Vasaras saulgriežiem, Zemītes pamatskolas direktore Maruta Vilumsone un skolotājas Laura Bergmane un Olita Tutiņa devās uz Turciju, lai piedalītos Erasmus+ projekta “ 4countrys 4 books” (2017-1-TR01-KA219-046438) noslēguma pasākumā.

Izlaidums Zemītes pamatskolā

15.06.2019 kur : Zemītes sākumskola

Ir skola jāatstāj un jāiet tālāk,

Kur sabangota laika upe trauc.

Nekad šo gadu mirdzums neizbālēs;

Lai kur tu būtu, pirmā skola sauks.

Zemītes pamatskolas 9. klases izlaidums norisinājās 15. jūnija pēcpusdienā. Svētku laikā valdīja mīļa un mājīga noskaņa. Bija ieradušās sveicējas no Kandavas novada izglītības pārvaldes - Egija Muižniece un Kandavas novada domes pārstāve Solvita Zvirgzdiņa kura absolventiem dāvāja ne tikai smaržīgas, bet arī garšīgas meža veltes.  Laba vēlējumus teica audzinātājas - Ineta Krūmiņa, Ina Užule un Olita Tutiņa kā arī skolas direktore Maruta Vilumsone.

Zemītes bērnu dārza sešgadnieki un piecgadnieki šogad atkal viesojās Pastariņa muzejā!

21.05.2019 kur : Zemītes sākumskola

Zemītes mazajiem pirmsskolniekiem ir iedibināta jauka tradīcija, katru pavasari viesoties Pastariņa muzejā Zentenē. Nu jau divpadsmito gadu, kā pēc sarunas ar Pastariņu mājas galveno saimnieci Sanitu Ratnieci  izrēķinājām, Pastariņa muzejs maija vidū uzņem savus mazos draugus viesos.  Tā ir tradīcija ar senām saknēm, kura radās pirmskolas vecuma bērnu deju pulciņu sadraudzības rezultātā. Šis pasākums ir ļoti gaidīts un iepriecinošs, jo mazie dalībnieki ar nepacietību gaida pavasari un šo braucienu, bet tie, kas ir izauguši par šiem gadiem, atceras šīs viesošanās reizes ar pozitīvām emocijām.  Katru gadu muzeja darbinieki prot piedāvāt arvien jaunas un aizraujošas spēles mazajiem apmeklētājiem. Protams neiztrūkstoši ir maizes cepšana, kopīgas pusdienu zupas baudīšana un kā pateicība no viesiem neliels koncerts. Šogad Zemītes bērni ciemakukulī bija paņēmuši līdzi pašu audzētus dārzeņu stādus, deju un teātra izrādīti “Astainīšu draiskā diena” . Paldies muzeja saimei par uzņemšanu un jauko programmu, ar nepacietību gaidām nākošā gada viesošanos muzejā atkal!